Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V zemplínskom derby slávila úspech domáca dravost

Sportnet|Publikované 28. okt 2002 o 23:00

Vranov nad Toplou Michalovským futbalistom sa v sobotu takmer podarilo zopakovat to, co im pred týždnom vyparatili na ich vlastnom ihrisku hráci

Tatrana Prešov B. Aj ked neboli na ihrisku Bukocelu pod takým stálym tlakom ako mladí Prešovcania v Michalovciach, ich prvá vážnejšia strela do priestoru brány skoncila v sieti. Dovtedy v ofenzíve nevýrazní hráci Zemplína využili vdaka pohotovosti Bacíka malické zaváhanie domácej defenzívy a razom viedli. Aj napriek tomu viacerých priaznivcov hostí "upútal výkon hlavného rozhodcu Firkala, certil sa najmä na tribúne sediaci tréner Ján Kozák. "A mal byt preco nahnevaný. Netvrdím, že nás rozhodca poškodil penaltou alebo niecím podobným, urobil to ovela šikovnejšie. Systematicky nás od nášho vedúceho gólu tlacil pred naše pokutové územie a prakticky všetky sporné i nesporné lopty posudzoval v prospech súpera, povedal v tomto stretnutí hlavný kouc Zemplína Jozef Škrlík, ktorý s v minulom kole vykázaným Jánom Kozákom komunikoval prostredníctvom mobilného telefónu. Pravda, taktickú poradu pred zápasom i pocas prestávky viedol osobne.

Aj napriek všetkému spomenutému Michalovcania v zemplínskom derby nepresvedcili. Ich hre chýbala myšlienka, ale najmä potrebná iskra. "Je pravda, že na tažkom teréne slávila úspech domáca mladícka dravost a bojovnost. V tomto smere sme evidentne zaostali. Aj napriek tomu si myslím, že sme nehrali zle. Podali sme výkon na hranici našich aktuálnych možností, otázkou je, kde sa táto hranica naozaj koncí. V sobotu to vyzeralo tak, že niektorí už na viac na takomto teréne nemajú, doplnil J. Škrlík.

To, co tréner Zemplína naznacil, do zrozumitelnej reci preložil Michaloviec brankár Norbert Belan, jeden z tých, co nesklamali. "Tažko hodnotit jednotlivcov, ale rozhodne nie sme silní ako mužstvo. V našom kolektíve nie toho, kto by v dôležitých chvílach vzal na seba zodpovednost. Pritom máme dost skúsených hrácov, ale dnes sa ukázalo, že proti rýchlonohým mladíkom domácich pôsobili ako keby mali na chrbte batoh. Skúsenost neznamená vždy aj výhodu, dnes to bolo naopak. Ked nás navyše takticky brzdil aj nepresný rozhodca Firkal, inak sa to skoncit asi nemohlo, povedal Norbert Belan. Michalovce tak už po tretí raz za sebou nezvítazili a zo špice tabulky sa razom zosunuli do jej šedivého priemeru na nic neznamenajúce ôsme miesto. "Vo Vranove sme sa presvedcili aj o tom, co znamená divácka podpora. Za stavu 0:1 im zacali diváci tlieskat a hnat dopredu. Netvrdím, že to rozhodlo, o vítazstvo sme sa pripravili vlastnými chybami v obrane. Opät však zaúradovali rozhodcovia, lebo sme presvedcení, že prvý gól padol po predlženej hlavicke z postavenia mimo hry, dodal N. Belan.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.