Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V zemplínskom derby prekvapujúca remíza

Sportnet|Publikované 9. dec 2002 o 23:00

Trebišov - Aj napriek tomu, že hokejisti prvoligovej Dukly Michalovce kráčali v ostatných prvoligových súbojoch od desiatich k piatim a v zemplínskom

derby so susedným Trebišovom boli považovaní za jasného outsidera, skončil piatkový súboj týchto dvoch rivalov prekvapujúcou remízou 3:3. Pritom v úvodných dvoch častiach hry pôsobili domáci lepším dojmom, vytvárali si gólové príležitosti, no okrem čiperného Radovana Dučaia nedokázal z ich radoch napnúť sieť nik. Dôležitý zlom nastal krátko pred uplynutím druhej tretiny, strhla sa bitka medzi Žecom a Orlovským a odvtedy akoby Trebišovčania odišli z ľadu. V poslednej časti hry pôsobili malátnym dojmom, zrejme si mysleli, že sa už s výsledkom nič nemôže stať. Ale opak bol pravdou, v drese hostí opäť raz zaúradovala dvojica skúsených harcovníkov Igor Szabadoš - Peter Mihaľo, ktorá dvoma gólmi získala pre Michalovce prvý bod zo súperovho ľadu v tejto sezóne. "Musím však priznať, že sme ho získali so šťastím. Môj vyrovnávajúci gól pri našej power-play bol viac-menej dielom náhody, pretože puk sa po nahodení pred bránu odrazil od korčule brankára Hričinu do siete. Krátko predtým nás výrazne podržal náš gólman Horváth, ktorý domácim zneškodnil vyloženú tutovku. V tretej tretine sme boli lepší, remízu sme si teda hádam zaslúžili. Verím, že nás prebudí a v ďalšom priebehu súťaže dosiahneme lepšie výsledky ako doposiaľ," povedal kapitán michalovského tímu Peter Mihaľo.

Veľké sklamanie vládlo na domácej strane. Trebišovčania mali pred stretnutím špeciálny motív vrátiť Michalovčanom debakel z ostatného vzájomného súboja na ľade Dukly. Aj keď sa vedenia ujali hostia, vďaka trom exportným zásahom domáceho Dučaia sa Trebišovčania dostali na koňa a naozaj to vyzeralo na vydarenú odplatu za posledný deklasujúci výsledok. Lenže ostalo iba pri plánoch. "Nazdávam sa, že diváci videli obojstranne veľmi dobrý hokej. Je nám však veľmi ľúto, že sme sľubne rozohratý zápas nedoviedli do víťazného konca. Za stavu 3:1 sme boli jasne na koni, bohužiaľ, došlo k zbytočným šarvátkam, ktoré nás vyviedli z rytmu. Hra sa rozkúskovala a hostia, ktorí predovšetkým bránili, to dokonale využili. Nemôžem chlapcom nič vyčítať, myslím, že sme podali dobrý výkon. Mrzí nás však výsledok," povedal sklamaný tréner Trebišova Jozef Škrak, ktorý mal tentoraz na lavičke HK VTJ hlavné slovo, keďže jeho kolega Branislav Kohutiar bol chorý a na striedačke sa objavil iba po odskočení z postele.

Hrdinom zemplínskeho derby bol domáci útočník Radovan Dučai. Ako jeden z mála hráčov mal možnosť obliekať dresy oboch celkov, nuž je jeho čistý hetrik pozoruhodný. "Už si ani poriadne nepamätám, kedy naposledy som sieť za chrbtom brankára napol trikrát. Hádam ešte v juniorskej súťaži. Som však veľmi smutný z toho, ako sme dopadli. Zápas bol jasne v našej réžii, nič nenasvedčovalo takému záveru. Nechali sme sa zbytočne vyviesť z miery a v poslednej tretine sme prenechali hosťom iniciatívu. Nazdávam sa, že po bitke Orlovského so Žecom sa moji spoluhráči začali sústreďovať na nepodstatné veci a odzrkadlilo sa to aj na výsledku," prezradil sklamaný Radovan Dučai.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.