Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

V zemplínskom derby bolo šancí na dva zápasy

Vyrovnávajúci gól Veľkých Revíšť. Postaral sa oň Ľubomír Slinčák, domáci si s Michalovcami B body podelili. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 22. mar 2015 o 23:00

Vrece s gólmi sa roztrhlo po prestávke, domáci zahodili aj pokutový kop.VEĽKÉ REVIŠTIA. Atraktívne stretnutie dvoch treťoligových tímov zo Zemplína mohli vidieť včera diváci vo Veľkých Revištiach, kde sa predstavila rezerva Michaloviec.

Hostia síce uzatvárajú pelotón a domáci plávajú v pokojných stredných vodách, tabuľkový rozdiel medzi mužstvami však na ihrisku vidieť vôbec nebolo.

Dokonca B-tím MFK Zemplín mal viac z hry a aj väčšie gólové príležitostí, a keby jeho hráči nepremrhali dvojgólové vedenie, mohli odísť aj s troma bodmi. Tak sa zrodila remíza 2:2.

Nie sú spokojní

V prvom polčase ešte diváci gól nevideli, strelci začali triafať do čierneho až po obrátke. Výsledkom útočného futbalu boli štyri góly, no mohlo byť ich aj oveľa viac, ak by mali presnejšiu mušku.

„Hralo sa z jednej strany na druhú, myslím si, že po futbalovej stránke sme boli lepší ako súper, hoci sa hralo na zlom ihrisku. Urobili sme dve chyby, za ktoré nás domáci potrestali. Musím pochváliť nášho brankára Vratka Holienčina, ktorý podal perfektný výkon, keď zneškodnil pokutový kop a aj v závere vytiahol jeden výborný zákrok. Ale my sme mali ešte dve čisté gólové šance, preto s remízou spokojní byť nemôžeme,“ skonštatoval po derby michalovský krajný záložník René Lukáč, vekom iba mladší dorastenec, ktorý sa trénerovi za dôveru odvďačil, hokejovou terminológiou povedané, dvoma kanadskými bodmi za gól a asistenciu.

Zaspali úvod druhej časti

Keď Veľké Revištia inkasovali v úvode druhého polčasu v priebehu šiestich minút dva góly a medzitým ešte zahodili kapitánom Štefanom Horňákom penaltu, vyzeralo to s nimi zle-nedobre.

Až prišli dve trefy Ľubomíra Slinčáka v rozmedzí siedmich minút.

„Zaspali sme prvé minúty po prestávke, prestali sme hrať, v našej hre boli nejaké nedostatky. Navyše prišiel nepremenený pokutový kop, čo nás však nezlomilo. Dokázali sme vyrovnať a chceli pridať aj tretí gól, ale ten už nepadol,“ hovoril dvojgólový strelec, ktorý do Veľkých Revíšť prišiel v priebehu jesene z MFK Košice.

Bod ho netešil. „Ja som víťazný typ, preto s remízou rozhodne nie som spokojný,“ odvetil Ľ. Slinčák, ktorý na margo dvoch strelených gólov poznamenal: „Viac sa z nich teší môj otec, on môže byť spokojný. Futbal hrám pre neho a takto mu to splácam.“

navratka_res.jpg

Dvaja strelci v derby. Stanislav Danko (vľavo) a Ľubomír Slinčák. Foto: ra

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.