Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V zemplínskom derby bezgólová deľba

Sportnet|Publikované 2. aug 2009 o 22:00

Pod Vihorlatom sa diváci gólu nedočkali, o čosi bližšie k radosti mali humenskí futbalisti.HUMENNÉ. Úplne vynovený a omladený humenský káder zažil druholigovú ouvertúru pred vlastným publikom. Zverenci Jozefa Valkučáka sa stretnutia zhostili dobre, hodinu boli lepším celkom. Trebišovský Slavoj výkonom trochu zaostal za očakávaním, brankára Matkobiša hostia preverovali len strelami spoza šestnástky.

Slavoj cieľ splnil

Vychádzajúc z výsledku je remíza priaznivejšia pre hostí, ktorí získali plusový bod, a tak to aj vnímal tréner Slavoja. "Naším cieľom v stretnutí bolo bodovať. Remíza znamená naplnenie zámerov, po prestávke sme boli strelecky aktívnejší, ale bez efektu. Vnímali sme zmeny v humenskom futbale, domáci podali snaživý výkon, no keďže ani jeden celok gól nestrelil, remíza je spravodlivým vyjadrením diania na hracej ploche," konštatoval Stanislav Baran, trebišovský kouč.

Zápas s jedným gólom

Do prestávky mohli napnúť trebišovskú sieť najmä Jurov, Ovšianik a Magáč, po obrátke mal blízko k radosti dvakrát Chudina. Humenského brankára Matkobiša zamrazilo, keď tečovaná strela Kročka len o vlások minula svätyňu 1. HFC. "Trebišov predchádzali dobré referencie z prípravy, čakali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Pre náš novovytvorený káder to bol krst ohňom, bodovali sme, no je to iba prvý krok, sezóna sa iba začína. Priebeh stretnutia potvrdil moje predpoklady, že to bude zápas s jedným gólom. Škoda našich šancí, na druhej strane treba uznať, že aj súper mal niekoľko nebezpečných striel," konštatoval Jozef Valkučák, tréner 1. HFC Humenné.

Vystrašení brankári

Ak by sme mali vybrať na oboch stranách po situácii, ktorá najviac vystrašila gólmanov, obe sa udiali po prestávke a nasledovali hneď po sebe. V 62. min. vyslal jedovku z 20 m na humenskú bránu Kročko. Lopta tečom obrancu úplne zmenila smer a Matkobiš ju len očami tlačil mimo žrde. O tri minúty Chudina odcentroval takmer od zadnej čiary, Poľacký loptu "púšťal", no tá sa na jeho prekvapenie odrazila od žrde a skúseného brankára Slavoja riadne vystrašila.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.