Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V závere sa favorit presadil

Sportnet|Publikované 14. dec 2005 o 23:00

K-CERO I. C. P. - Dinamo Moskva 65:82 (21:20, 41:40, 55:61)Košice - Basketbalistky K-CERO I. C. P. Košice nastúpili včera v domácom prostredí na

K-CERO I. C. P. - Dinamo Moskva 65:82 (21:20, 41:40, 55:61)

Košice - Basketbalistky K-CERO I. C. P. Košice nastúpili včera v domácom prostredí na svoje ôsme vystúpenie v Eurolige proti Dinamu Moskva.

Košičanky sa silného protivníka nezľakli a snažili sa ho eliminovať rýchlym prechodom do útoku. Keďže obstojne bránili, to sa im aj darilo. Prehrávali síce 6:10, ale bojovným výkonom skóre otočili a v 7. min. sa dostali do vedenia. O chvíľku natiahli domáce svoj náskok na 5-bodový rozdiel. Do konca štvrtiny ho Rusky stiahli, keďže sa dokázali presadiť ešte v poslednej sekunde. Do druhej štvrtiny lepšie vstúpili hosťky, no Košičanky ich nástup včas zachytili a zásluhou dobrej obrany sa dostali do 6-bodového vedenia. Dramatický priebeh priniesli aj ďalšie minúty, domáce nevyužili niekoľko dobrých príležitostí a tak po trojke Birdovej v závere sa museli uspokojiť v polčase aj s najtesnejším náskokom.

Po zmene strán sa Dinamo nadýchlo k trháku. Bodík po bodíku zvyšovalo svoje vedenie a v 27. min. vyhrávalo už dokonca dvojciferným rozdielom - 55:45. Východniarky sa nechceli poddať a naďalej na ihrisku bojovali, znížili postupne až na 55:59, no vzápätí opäť inkasovali. V záverečnom dejstve vystupňovali domáce svoje úsilie a výsledkom bolo dotiahnutie sa na 63:65 sedem minút pred koncom. Hneď na to však prišla dvanásťbodová šnúra hosťujúceho kolektívu. Tá definitívne rozhodla o zápase a súper v závere natiahol až na konečných 17 bodov.

Zostava a body K CERO: Jalčová 17, Johnsonová a Mazzanteová po 12, Růžičková 8, Frniaková 7 (Jurčenková 9, Timková, Michulková) - najviac bodov Dinama: Rachmatulinová 16, Taurasiová 14, Ščegolevová 13, Vodičková 10. TH: 14/11-18/15, fauly: 22:16, trojky 4:5, rozhodcovia: Tobi (Est.) a Tatičová (SČH), 1400 divákov.