Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V závere rozhodli skúsenosti a chyba rozhodcov

Sportnet|Publikované 12. sep 2002 o 22:00

Michalovce Hádzanárky Zekonu PSJ Chemkostav Michalovce majú za sebou tri kolá ženskej interligy. Zatiaľ natrafili na českého i slovenského majstra,

tretím do partie bol vicemajster spoza rieky Moravy HC Zlín. V týchto troch dueloch získali tri body, hoci mohli kľudne aj šesť. Hádzaná je však o tom, že sa hrá do posledných sekúnd, o čom sa Zemplínčanky presvedčili aj vo stredajšom predohrávanom stretnutí proti Duslu Šala. Rozhodujúci gól, znamenajúci prehru 23:24, totiž inkasovali päť sekúnd pred koncom, čo bolo vzhľadom na sľubný priebeh, nečakaným rozuzlením zápasového deja.

"Stretnutie malo veľmi vysokú úroveň, oba tímy boli naň perfektne pripravené po taktickej stránke. Pod našu prehru sa podpísali hlavne dva momenty, prvým bolo nepremenenie štyroch sedmičiek, ktoré nám v konečnom účtovaní veľmi chýbali, druhým hrubá chyba inak kvalitne rozhodujúcich arbitrov. Absolútne nepochopiteľne nám pár sekúnd pred koncom odpískali v strede ihriska pasívnu hru, čo je pre súpera takmer stopercentná šanca na gól. Skúsená Caltíková ju aj využila," smutne poznamenal tréner Zekonu Michal Lukačin. Jeho zverenkyne si neraz v priebehu stredajšieho súboja vytvorili dvojgólový náskok, ktorý však v rozhodujúcich momentoch nezvýraznili. Mali pritom nato viacero šancí, no potrebné góly z nich nepadli. Možno aj preto Michalovčanky úradujúcemu majstrovi Slovenska podľahli. "V takýchto vyrovnaných dueloch rozhodujú maličkosti. Šaľa je navyše veľmi ostrieľaným kolektívom a práve v rozhodujúcich momentoch sa ukázali skúsenosti jej hráčok. Z prehry však tragédiu nerobíme, súťaž ide ďalej a som presvedčený, že Šali túto prehru aj s úrokmi vrátime," dodal Michal Lukačin.

Michalovčanky najbližšie čaká v interlige zatiaľ nevýrazná Nitra, na palubovke ktorej budú mať znovu víťazné ciele.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.