V závere nedorazili loptu do siete

Sportnet|Publikované 3. jún 2013 o 22:00

Futbalisti Starej Ľubovne remizovali doma s Veľkými Revištiami, ale v boji o záchranu v IV. lige potrebovali plný bodový zisk.

Ešte stále však majú teoretickú šancu predstihnúť v tabuľke Spišské Podhradie.

STARÁ ĽUBOVŇA. Ľubovňania sa s V. Revištiami rozišli zmierlivo 2:2. Ostávajú na 15. mieste, pričom odohrajú ešte dva zápasy, rovnako ako v tabuľke štrnáste Spišské Podhradie, na ktoré strácajú štyri body.

Na margo nedeľňajšej remízy s V. Revištiami Peter Drobňák, tréner Starej Ľubovne, povedal: „Zle sme vstúpili do zápasu. Po chybe v strednej zóne sme stratili loptu a inkasovali sme. Trvalo dosť dlho, kým sme sa s tým vysporiadali. Hrali sme v podstate stále do plných. Súper zatiahol obrannú zónu a preto sme sa ťažko presadzovali. Aj cez to všetko sme sa dostali do dvoch nebezpečných situácií. Jednu ponúkol brankár hostí, ale my sme v gólovej šanci zlyhali. Druhý polčas sme začali ofenzívnejšie. Zatlačili sme súpera, ktorý sa dostával len do brejkov. Potom svoje šance nepremenili Mariančík a Štefaňák, ale vzápätí Štefaňák predsa len vyrovnal na 1:1. Nasledovala štandardná situácia, po ktorej súper po vyrazenej lopte dal gól. Zase sme zatlačili, ale súper bránil s ôsmimi - deviatimi hráčmi. Jeho protiútoky však boli nebezpečné. Naše vyrovnanie prišlo z penalty po faule na Mariančíka. V posledných 15 minútach sme vrhli všetky sily do útoku. Dvakrát mal šancu Kosturko. Jednu čistú, keď brankár hostí po nebezpečnej strele vyrazil, ale Kosturko nedokázal doraziť loptu za bránkovú čiaru.“

Ľubovňania tak ostávajú v ťažkej situácii, obzvlášť, keď v najbližšom kole cestujú na horúcu pôdu Hanisky.