Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V závere jesennej časti chytili Sviťania dobrú hernú fazónu

Sportnet|Publikované 6. nov 2002 o 23:00

Svit - Zdá sa, že futbalisti treťoligového Svitu chytili v závere jesennej časti dobrú hernú fazónu. V posledných troch stretnutiach si na svoje

konto pripísali sedem bodov, pričom dva zápasy odohrali na pôde súpera. Naposledy sa predstavili na svojom ihrisku proti tabuľkovému susedovi z Bardejova. Po kvalitnom výkone už v prvom polčase rozhodli o osude tohto duelu, keď tromi gólmi Branislava Maličkého (na snímke vpravo) poriadne zaskočili svojho súpera, ktorý sa pred zápasom netajil túžbou pod Tatrami bodovať. "Zápas dosť ovplyvnila prísne nariadená jedenástka v úvode, po ktorej sme museli otvoriť hru. Domáci nám potom strelili z dvoch brejkov, ktoré mali dva góly. Boli to dosť šťastné góly po odrazených loptách, ale aspoň sa hostitelia pokúšali o streľbu, čo sa o našom tíme povedať nedalo," uviedol kormidelník hostí František Vilím. Jeho zverenci začali stretnutie dobre a už v 3. minúte mohli ísť do vedenia, keď sa dvaja útočníci ocitli v prečíslení dvoch na jedného na domácu svätyňu. Iba obetavý zákrok domáceho obrancu Kaprála zabránil gólu. "Peter Adamišin mal túto situáciu riešiť inak. Ak by vystrelil na bránu krížnu loptu, verím, že by bol gól. Keď už nahrával, prihrávka mala byť tvrdšia." Čo povedal tréner hráčom v kabíne cez prestávku, keď už jeho tím prehrával 3:0? "Povedali sme si, aby sme začali lepšie brániť, viacej behať a byť agresívnejší, pričom snahou bolo streliť čo najskôr gól, aby sme výsledok prikrášlili. Gól sme už síce nedostali, ale ani nedali a keďže sme si prišli aspoň po bod, z konečného výsledku sme sklamaní," doplnil F. Vilím.

Kvalitný výkon domáceho kolektívu ocenil aj tréner Sviťanov Ján Guziar. "Tento zápas v závere prvej časti sezóny splnil aj prísnejšie kritériá, pretože obidve mužstvá sa snažili hrať útočne. Bardejovčania potvrdili svoje kvality a dlhodobú prácu s mládežou, pretože toto ich mladé mužstvo začalo ofenzívne a vytvorilo si prvú šancu, ktorú na naše šťastie nedokázali premeniť. My sme sa hneď z následného protiútoku po ruke hosťujúceho hráča v pokutovom území dostali gólom z jedenástky do vedenia. Naďalej sa hralo obojstranne svižne a smerom na bránu, na rozdiel od hostí sme však my dokázali naše šance využiť, keď sa peknými gólmi zo stredných vzdialeností presadil efektívny Braňo Maličký. V druhom polčase stratil zápas trochu na tempe, ale naďalej to bolo kvalitné stretnutie. S daným výkonom som určite spokojný nielen ja, ale aj diváci," dodal J. Guziar.