Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V zápase v Bystrom pôjde o veľa

Sportnet|Publikované 25. okt 2002 o 22:00

Bystré nad Topľou - V severnej skupine štvrtej futbalovej ligy je zajtra na programe 14. kolo, v ktorom, okrem iných, nastúpia proti sebe v jednom zo

stretnutí dva celky z konca tabuľky. Hráči OFK Tatran Bystré privítajú na vlastnom trávniku súperov vo farbách MFK Slovan Giraltovce. Domáci borci v ostatnom vystúpení pred vlastným obecenstvom nezaváhali, hoci podľa tajomníka klubu Jozefa Pohloda hostia z Čierneho boli v druhom polčase lepším tímom. "Musím priznať, aj potrebné šťastie stálo na našej strane, najmä pri prvom góle, keď loptu tečoval do vlastnej siete jeden z hráčov súpera". J. Pohlod sa zmienil tiež o ostatných domácich stretnutiach a vďaka tomu sme sa dozvedeli niektoré zaujímavé štatistické údaje... "Všetky okrem dvoch sme vyhrali na nulu. Spomínané dve sme pre zmenu prehrali na nulu. V dueloch so Sninou a Kračúnovcami zhodne po 0:1, no neboli sme v nich horší. Jednoducho sme nedokázali skórovať ani z tých najvyloženejších šancí".

Pre Bystranov je ale v tejto chvíli najdôležitejším zajtrajší duel s rivalom, ktorý nie je pre nich žiadnou veľkou neznámou. "Pomerne často sa s nimi stretávame v prípravnom období, navzájom sa nemáme zvlášť čím prekvapiť. No predsa len som prekvapený, že Giraltovčania postrácali doma už dosť bodov, ba dokonca som sa dopočul, že zahodili až päť pokutových kopov. V tabuľke sú o dva priečky za nami, za momentálnej situácie sú v pásme zostupu, aj preto bude toto derby tiež pre nich nesmierne dôležité. Nikto nechce zimovať niekde úplne dole, každý by rád aspoň v pokojnom strede. Ak sa nám podarí zajtra naplno bodovať snáď sa to podarí. Výsledok tipovať nebudem, každému musí byť jasné, že za takejto situácie sú dôležité najmä tri body, hoci aj po najtesnejšom víťazstve".

Čo sa týka blízkej budúcnosti, J. Pohlod je však optimistom... "Verím, že sa cez zimu skonsolidujeme, veď predsa len, letné odchody piatich hráčov základnej zostavy bolo pre mladý kolektív priťažkým sústom. Po skončení jesene stiahneme hráčov, ktorých máme na hosťovaní v niektorých ďalších oddieloch a budeme sa snažiť čo najlepšie pripravovať na merania síl jarnej odvety," vyslovil prognózu dve kolá pred koncom jesennej časti tajomník tradičného štvrtoligistu.

Z aktuálnej tabuľky:

13. Bystré1350816:2415

15. Giraltovce1335513:1514

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.