Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

V zápase Spišiakov s Haniskou sa rozhodlo za desať minút

Haniska bez rešpektu. Na Spiši odohrala Haniska jeden z najlepších zápasov v tejto sezóne. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 17. aug 2014 o 22:00

Ďalšia krutá prehra Spišiakov rozdielom triedy.SP. NOVÁ VES. V novej súťaži - 3. lige – sa už hrá iný futbal ako pred rokom vo 4. lige Východ. Presvedčili sa o tom Spišiaci, ktorí po štyroch kolách majú nepriaznivú bilanciu.

Lekcia z efektivity

Ešte sa ani poriadne domáci diváci nestihli usadiť a už Kolbas prekonal domáceho gólmana. O tri minúty prišiel ďalší šok v podobe druhého gólu aktívne hrajúceho Pekára.

Z dvoch rán sa Novovešťania nespamätali do konca zápasu. A znova podobné konštatovanie – ešte sa diváci nestihli ani poriadne usadiť na začiatku druhého polčasu a padol tretí gól.

Zo strany Hanisky ukážkový víťazný majstrák.

„S výkonom môjho mužstva som spokojný. Najlepšie o tom hovorí výsledok 3:0. Vyšiel nám vstup do zápasu. Do desať minút dať dva góly, to súperom otriaslo. Spišiaci sa snažili urobiť niečo s výsledkom, ale hrali len toľko, koľko sme im dovolili,“ stručne a jasne vysvetlil efektívny výkon Hanisky jej tréner Roman Berta.

Nešlo to

Keď to nejde, tak to nejde. Spišiakom sa v súboji s Haniskou nedajú uprieť snaha a bojovnosť. Bolo vidieť, že stále chcú s výsledkom niečo urobiť. Druhá prehra v rade a o tri góly isto poznačí najbližšie dni a týždne. Stále sme však na začiatku sezóny a momentálne k trom získaným bodom pribudnú ďalšie.

„Neviem, či je tu čo hodnotiť. Chceme sme potvrdiť domáce tri body proti rezerve Prešova. Vôbec sme nezachytili úvod. Veľmi skoro bolo 0:2 a po zápase. Snažili sme sa dostať naspäť do hry, no nevyšlo nám to. Náznaky šancí boli, ale to nestačí. Vedeli sme, čo bude súper hrať. Vpredu mali vysokého útočníka Pekára, dobre hrajúceho stredopoliara Kolbasa. Celkovo majú skúsené mužstvo. Drieť len nestačí, treba ukázať aj trochu kvality. Musíme sa z toho dostať. Nikto nám z tej brindy nepomôže, len sami,“ otvorene opísal príčiny prehry kapitán FK Spišská Nová Ves Karol Sedláček.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.