Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

V zápase jesene sa zrodila remíza

Rozhodujúci moment stretnutia Jamník – Richnava. Stanislav Bandžuch (č.9) sleduje loptu, ktorú z priameho kopu poslal do siete jamníckeho brankára. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 30. sep 2013 o 22:00

Súboj prvého s druhým bol na programe v 8. kole najvyššej oblastnej súťaže.

SPIŠ. Bystrianci už siahli na chrasťanskej pôde po troch bodoch, ale domáci ratovali bod v posledných minútach. Skončila aj výborná séria futbalistov Mníška nad Hnilcom, keď taktiež prišli o bod v posledných sekundách zápasu v Markušovciach.

Chrasť n/H – SŠM Bystrany 1:1 (0:0)

Góly: 80. Vojtila – 63. Jozef Suchý. Rozhodoval: Kotrady. Divákov: 100.

Na chrasťanskom trávniku sa predstavil doteraz najkvalitnejší súper celej súťaže. Od začiatku mali hostia viac z hry, boli lepší a vypracovali si veľké gólové šance. Dvakrát pomohla domácemu brankárovi žrď, ostatné šance spoľahlivo zlikvidoval. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. V 63. minúte po výbornej bratskej spolupráci Ján s Jozefom, posledný menovaný dostal hostí do vedenia. V 80. minúte z pokutového kopu, o ktorom sa hovorilo ešte celú nedeľu vyrovnal Vojtila.

CHRASŤ n/H: Jančár – Fabini, Augustin, Filip – J. Franko, P. Franko, Kováč, Augustin, Vojtila – Turčanik, Dirda, striedali: Petruško, Dirda.

SŠM BYSTRANY: Pavol – Timčík, Jochman, Suranovský – Pavlík, Šefčík, Smik, Pavol, Ján Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedal: Matiašovský.

Gelnica – Jaklovce 4:2 (2:2)

Góly: 7., 37., 80. Garčár, 90. Dudy – 24. Kulín, 26. Daniel Humeňanský. Rozhodoval: Jochman. Divákov: 150.

Hnilecké derby malo v prvom polčase veľmi dobrý spád. K hetriku naštartoval Garčár v 7. minúte, ale na veľké prekvapenie hostia dokázali otočiť skóre vo svoj prospech. Na polčasových 2:2 zrovnal opäť Garčár. Tento hrdina zápasu v 80. min. naklonil misky váh na domácu stranu a kalich horkosti dopili Jaklovčania do dna v posledných sekundách, keď pečatil víťazstvo Gelnice Dudy. V rušnom a zaujímavom stretnutí videli diváci veľmi dobrý futbal.

GELNICA: Hofman – Tomaško, Kontroš, Hrobko – Garčár, Kisel, Hennel, Petrík, Švarc – Pilár, Dudy, striedali: Beluško, Tokarčík, Keruľ.

JAKLOVCE: Jakubišin – Kočiš, Mastiš, Bikár – Daniel Humeňanský, Dominik Humeňanský, Ščuka, Kulín, Pribičko – Hrobko, Mitrík, striedal: Kipikaša.

Markušovce – Mníšek n/H 1:0 (0:0)

Gól: 90. Kozák. Rozhodoval: Žiga. Divákov: 200.

V stretnutí sa hral dobrý futbal. Hostia chceli potiahnuť sériu dobrých výsledkov aj ďalej. Zamerali sa hlavne na obranu a hrozili po rýchlych protiútokov. Veľké gólové príležitostí Mníšek nevyužil a tak prišiel veľmi krutý trest, keď v posledných sekundách rozhodol o tom, že tri body ostanú v Markušovciach Kozák.

MARKUŠOVCE: Čuchran – Sakmár, Šteiner, Olekšák – Marcinčák, Jarab, Čuchran, Holub, Šteiner ml. – Hlucháň, Kozák.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Palaščák, Plachetka, Gajdoš – F. Plachetka, Pavol Palaščák, Matej Žiga, M. Štark, Kujnisch – Vartovník, L. Štark, striedal: Moskal.

Kluknava – Prakovce 0:3 (0:2)

Góly: 23. Vojtko, 25. Regec, 55. Komara. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 80.

Keď to nejde, tak to nejde. Toto si isto povedali po zápase Kluknavčania. Hostia z Prakoviec sa pomaličky stávajú postrachom domácich mužstiev. V koncovke boli maximálne efektívni a už po polčase viedli o dva góly. Po zmene strán bola snaha domácich urobiť niečo s výsledkom veľmi veľká, no Komarov gól na 3:0 pochoval ich nádeje.

KLUKNAVA: Nehyla – Sokolský, Hoppej, Voda – Baláži, Gožo, Ondáš, Harakaly, Richnavský – Lisý, Fabini, striedal: Pribičko.

PRAKOVCE: Csiszár – Šimko, Mihalik, M. Mihalik – Vojtko, Regec, Kuchár, Komara, Gotsch – Demčák, Regec, striedali: Slovinský, Grega.

Odorín – Olcnava 2:1 (1:0)
Góly: 21. Stanko, 69. Cabala – 77. Geletka. Rozhodoval: Novotta. Divákov: 100.

Futbal sa hrá na góly, nie na šance. Gólových príležitostí mali Olcnavčania viac. Na domácej strane dominoval skúsený Milan Majko, ktorý držal celú obranu a výborne zachytal Duľa. Ten chytil tri čisté góly hostí. Odorínčania trikrát vážnejšie ohrozili Pollákovú bránu, z toho dvakrát skórovali.

ODORÍN: Duľa – Majko, Fabian, Baluch – Kavulič, Stoličný, Stanko, Topoli, Hudzik – Staroň, Cabala, striedali: Bosák, Mišaga.

OLCNAVA: Pollák – Košík, Petrov, Šlosár – Pollák, Geletka, Rusnák, Melega, Rusnák – Dolnačko, Kaščák, striedali: Gardošík, Pollák, Pastucha.

Sp. Nová Ves B – Slovinky 0:0

Bližšie informácie o stretnutí domáci neposkytli.

Jamník – Richnava 0:1 (0:0)

Gól: 73. Bandžuch. Rozhodoval: Šomšák. Divákov: 100.

Keby Jamníčania po prvom polčase viedli 3:0, nikto by nič nenamietal. Domáci útočníci sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Zahrávanie sľubných štandardných situácii bolo v podaní domácich katastrofálne. Po zmene strán sa Richnavčania osmelili. O všetkom rozhodla 73. minúta. Po trme vrme v šestnástke nariadil hlavný rozhodca priamy kop. Loptu si postavil kanonier Bandžuch a parádnou strelou ponad múr prekonal domáceho brankára. Útočná nemohúcnosť domácich pokračovala aj ďalej, snaha o vyrovnanie bola veľká, ale končila pred šestnástkou hostí. A čo prešlo, pochytal spoľahlivý Lipták.

JAMNÍK: Krajňák – Grzyb, J. Čuj, Kusý – Jakuba, P. Farkašovský, D. Farkašovský, Baláž, Jurjak – Potempa, I. Farkašovský, striedali: Figmik, Kočiš.

RICHNAVA: Liptáčk – Vaščák, Hudák, Dzimko – Fabry, Dolnačko, Labanc, Bandžuch, Kurilla – Garčár, Tulej, striedali: Čurilla, Dolnačko, Vaščák.

14.Slovinky 8 1 3 4 5:19 6

Program 9. kola: Olcnava – SNV B 10.30, Mníšek n/H – Kluknava 10.30, Richnava – Markušovce, Jaklovce – Jamník, Bystrany – Gelnica, Slovinky – Chrasť n/H, Prakovce – Odorín.

II. trieda

8. kolo: Spišský Hrušov – Rudňany B 3:1. Spartak Bystrany mal voľno. FC Richnava – Spišské Tomášovce 3:4. Hnilčík – Letanovce 2:5. Iliašovce – V. Folkmar B 7:0.

9.FC Richnava 8 0 1 7 6:35 1

Program 9. kola: Spartak Bystrany – FC Richnava. Rudňany B majú voľno. V. Folkmar B – Sp. Hrušov. Letanocve – Iliašovce. Sp. Tomášovce – Hnilčík.

Výsledky mládeže

Dorast – U19-1

Margecany – Nálepkovo 2:0. Slovinky – Hrabušice 2:3. Teplička – V. Folkmar 4:0. Helcmanovce – Markušovce 2:5. Jamník – Chrasť n/H 5:1.

Dorast – U19-2

Jaklovce – Maria Huta 9:1. Iliašovce – Letanovce 1:2. SŠM Bystrany – Olcnava 1:6.

Žiaci – U15-A

Harichovce – Olcnava 10:0. Letanovce – Slovinky 2:1. Markušovce – Hrabušice 4:0. Odorín – Rudňany 2:2. Teplička – Sp. Vlachy 0:6. Jamník – Sp. Hrušov 0:9.

Žiaci – U15-B

Gelnica – V. Folkmar 4:1. Nálepkovo – Kluknava 3:0. Margecany – Richnava 1:0. V. Folkmar – Mníšek n/H 1:8. Maria Huta – Jaklovce 1:1.