Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V "zápase jesene" nováčik z Hrabušíc zaskočil Prakovce

Sportnet|Publikované 8. okt 2007 o 22:00

Krompachy - Nálepkovo 4:0 (2:0)Malé spišské derby začali obaja aktéri rozhárane, hlavne domáci. V 20. minúte sa prebil do šestnástky M. Ontko a

Krompachy - Nálepkovo 4:0 (2:0)

Malé spišské derby začali obaja aktéri rozhárane, hlavne domáci. V 20. minúte sa prebil do šestnástky M. Ontko a otvoril gólový účet. O päť minút ušiel po krídle Biľ a presným centrom našiel Kukuru - 2:0. Krompašanom vyšiel úvod druhej časti hry. Už v 47. minúte sa po druhý raz M. Ontko zapísal do listiny strelcov a vzápätí Kukura zvýšil na 4:0. Domáci si následne vypracovali jednu šancu za druhou, ale M. Ontko, Mišura, Košč a Biľ zahodili tutovky. Potom sa domáci uspokojili s výsledkom, hrali komplikovane a nepresne. Nálepkovčania vyrovnali hru a vytvorili si aj menšiu územnú prevahu, ale ich akcie končili pred šestnástkou. Hostia boli až príliš odovzdaným celkom a ich najslabším článkom bola obrana. KROMPACHY: Vojtek - Ďorko, Tomašov, Ľ. Ontko - Šmida, Mišura, I. Košč, M. Ontko, M. Ontko - Kukura, Biľ, striedali: Horváth, Kuriško. NÁLEPKOV: Prusák - Geletka, Kiššák, Jánoš - Fabian, Opremčák, Plachetka, Hudáček, Karabin - Kašický, Hudák, striedali: Lapšanský, Kiššák.

P. HORVÁTH

Rudňany - Štítnik 3:1 (2:1)

Na ťažkom teréne obidve mužstvá začali svižne. Súper s niekoľkými skúsenými futbalistami vo svojich radoch naznačil, že pre domácich bude nepríjemný. Hráči OŠK sa nenechali zaskočiť a v 9. min. sa Ivanovič mohol zapísať do streleckej listiny, no z blízka nepremenil svoju prvú gólovú príležitosť. O minútu neskôr v podobnej situácie ho napodobnil Ferenc. Hostia sa do vážnejšej šanci dostali v 20. min. po rýchlom protiútoku, no Franko bravúrne zachraňoval. Vzápätí domáci po peknej kombinačnej akcii Červeňakom sa ujali vedenia, keď strelcom gólu bol Ivanovič. Po tomto góle domáci pridali a ovládli stred ihriska, súpera pritlačili pred vlastné pokutové územie a bránili sa niekedy aj s desiatimi hráčmi. Napriek tomu hráči Štítniku vyrovnali v 25. min., keď Šakič nešťastne si tečoval loptu do vlastnej bránky - 1:1. Rudňanci po inkasovaní sa nevzdávali a v 45. min. najlepším hráčom na ihrisku Ivanovičom sa ujali vedenia v pomere 2:1.

Po obrátke sa na ihrisku začalo iskriť, na strane hostí začali pribúdať žlté karty, hra sa priostrila zásluhou oboch mužstiev. Súper sa v závere dostal ešte do jednej gólovej šance, tú však pozorný Franko zneškodnil. V 86. min. domáci po svojej špecialite, zahrávaním štandardky Neuvirthom, strelil Ivanovič hlavou svoj tretí gól stretnutia - 3:1. Na ihrisku sa do konca zápasu už nič neudialo a domáci si zaslúžené víťazstvo nenechali ujsť. RUDŇANY: Franko - Šakič, Farkašovský - Ivanovič, Kyrc, L. Zajac, Červeňák, Neuvirth, Ferenc - Erceg, Kovačevič, striedali: Stašík Dunka.

P. URICH

V. LIGA

V. Folkmar - Jaklovce 3:0 (2:0)

Susedské derby sa nieslo v znamení dobrého futbalu a výbornej diváckej kulisy. Prvú polhodinku hry mali šance prevažne domáci, ale Hamrák, Hrobko a Hudák nedokázali prekonať najlepšieho hráča hostí, brankára Burkuša. Na druhej strane nebezpečne pohrozil Adamišin. V 36. minúte Andrejco preloboval brankára a domáci viedli 1:0. V závere polčasu si po Andrejcovej strele hostia nešťastne zrazili loptu do siete - 2:0.

Aj druhý polčas mal kvalitnú úroveň. Šance sa striedali na oboch stranách. V závere duelu najlepší hráč domácich Andrejco ideálne uvoľnil Totha, ktorý prikrášlil výsledok - 3:0. V. FOLKMAR: Kohut - Varga, R. Ďorď, Hrobko - M. Ďorď, Andrejco, Hamrák, Grega, Hudák - Toht, Bordáš, striedal: Svitana. JAKLOVCE: Burkuš - Rusinko, Kovalčík, Mastiš - Poláček, Hajduk, Jakubišin, Humeňanský - Papcun, Adamišin, striedali: Eliaš, Fabrici.

I. GREGA

Margecany - Koš. N. Ves 4:0 (3:0)

V Margecanoch sa celý zápas hral v réžii domácich. Ako prví však pohrozili hostia. V 19. minúte prenikol do šestnástky Kaľavský, ktorého obrana hostí nedovolene zastavila a nasledoval pokutový kop. Loptu si postavil Olejník a Panenkovským spôsobom otvoril skóre - 1:0. V nasledujúcich minútach domáci zatlačili hostí, no strely Kaľavského a Serbina ml. leteli nad. V 27. minúte sa k sólu odhodlal Serbin ml. Hostia ho však zastavili opäť len za cenu faulu a pokutového kopu. Loptu si opäť postavil Olejník a nechytateľne zvýšil na 2:0. V 39. minúte na 3:0 zvyšoval peknou hlavičkou Kaľavský, ktorý zužitkoval presný Čarnokého center.

Druhý polčas mali domáci opäť pod kontrolou. Už v 51. minúte unikol Štefko. Brankár hostí Tóth si mimo šestnástky pomohol rukou, za čo uvidel červenú kartu. Po tomto vylúčení sa už nehralo s takým nasadením ako v prvom polčase. V 68. minúte Serbin ml. nastrelil tyč. V 80. minúte Sokolského strela ako z dela opečiatkovala tyč. Odrazenú loptu až za šestnástku vrátil pred bránku Lorko a Kaľavský efektnou rybičkou hlavou upravil skóre na konečných 4:0. MARGECANY: Graban - Macko, Čarnoký, Ľorko, Mondry - Puškáš (65. Papcún), Olejník (87. Jakubišin), Serbin ml., Sokolský, - Kaľavský, Štefko (55. Keruľ).

M. Keruľ

Prakovce - Hrabušice 1:4 (0:2)

Mužstvo Hrabušíc položilo základ svojho víťazstva v prvom polčase, keď troma gólmi dokázali držať na dištanc domácich útočníkov. Prakovčania sa mohli ujať vedenia už v 5. minúte Regecom, no brankár hostí včas reagoval. Hostia sa ujali vedenia v 16. minúte Popadičom. Druhý úspech zaznamenal opäť Popadič. V 35. minúte po druhej žltej karte videl červenú hosťujúci Hanzely. Hostia aj v oslabení hrali spoľahlivo a z každého útoku hrozilo nebezpečenstvo, čo využili aj v 45. minúte po chybe domáceho brankára znova Popadičom - 0:3.

Po zmene strán snahu domácich zmaril v 46. minúte Oravec a zvýšil na 4:0. Prakovčania sa snažili naďalej a v 75. minúte Lukáš z pokutového kopu dal na konečných 1:4. Domáci v tomto zápase sklamali, hlavne v obrannej činnosti. Na strane hostí stál v bráne spoľahlivý Brezovaj. Hoci diváci videli zaujímavý a rušný futbal, spokojnejšie odchádzala domov mnohopočetná skupina priaznivcov hostí. PRAKOVCE: Dorčák - Gmiter, Lapšanský, Kuchta - Stoklas, Komara, Silla, Slovinský, Hulič - Lukáš, Regec, striedal: Pisko. HRABUŠICE: Brezovaj - Šarišský, Tkáč, Babik - Bajtoš, Hanzely, Oravec, Popadič, Dičák - Jurčo, Melničuk, striedali: Školník, Chripko, Priehoda.

J. BUČKO

Smižany - Sp. Vlachy 2:0 (0:0)

Athl. Košice - Helcmanovce 2:2 (0:1)

Štvťhodinka stačilo hosťom, aby sa ujali vedenia, keď J. Pisko poslal loptu do siete po presnom centri V. Zmija. Domáci sa dostali pred bránu hostí raz a bol z toho pokutový kop. Našťastie skončil na žrdi. Vzápätí samostatný nájazd Ľ. Maliňák nedotiahol do gólového konca. V druhom polčase Helcmanovčania pridali druhý gól, ktorého autorom bol J. Pisko. Bolo len otázkou času, kedy hostia pridajú ďalšie góly. V 67. min. T. Hudák nepotrestal chybu domácej obrany, následne R. Maliňák hlavičkoval do brvna. V 82. minúte sa domáci dostali opäť pred bránu a z priameho kopu strelili gól na 1:2. Dve minúty pred koncom dokonca nováčik súťaže po situácii zaváňajúcej ofsajdom prekvapujúco vyrovnal. HELCMANOVCE: Gajdoš - V. Zmij, Martin Marcinko, P. Gajdoš, Marcinko - Grega, Kuchár, R. Maliňák, Ferenc - Ľ. Zmij, J. Pisko, striedali: Hudák, P. Pisko, P. Jablonovský.