Streda, 29. septembra, 2021Meniny má Michal, Michaela

V Zápase hviezd ligy hádzanárov HIL úspešnejší Západ

TASR|12. dec 2001 o 21:10

Považská Bystrica 12. decembra (TASR) - V exhibičnom stretnutí hviezd česko-slovenskej ligy hádzanárov prehral v Považskej Bystrici výber Východu so ...

Považská Bystrica 12. decembra (TASR) - V exhibičnom stretnutí hviezd česko-slovenskej ligy hádzanárov prehral v Považskej Bystrici výber Východu so Západom 29:35.

Východ - Západ 29:35 (18:16)

pok. hody 2/0 - 1/0, rozhodovali v prvom polčase Beňo - Rančík, v druhom polčase Pešta - Poláček, 1300 divákov.

Zostavy a góly: Pramuk, Baďura - Trabelssie 3, Chripák 5, Tallo 3, Servátka 2, Straňovský 3, Králik 3, F. Zaťko 1, Polakovič 3, Hlavtúr 2, Valášek 1, Seman 3, tréner Jaroslav Papiernik

Západ: Galia, Meluš - Hrubý, Kuzo 2, Kraus 4, Nocár 2, Laclavík 1, D. Valo, R. Farář 2, Čurda, Berka 5, Kubec 2, Radčenko 4, Štefan 5, Jícha 8.

Ani v druhom vzájomnom exhibičnom stretnutí (prvé pred rokom vyhral výber Západu v Zlíne 35:32) výberov hádzanárskych hviezd z Východnej a Západnej divízie sa nepodarilo Slovákom zvíťaziť. V prvom herne i gólovo vyrovnanom polčase "východniari" ešte do 41. minúty viedli 22:21, potom však po gólovo hluchej desaťminútovke, keď súper strelil sedem gólov po sebe a upravil na 22:28, stratili s lepším a koncentrovanejšie hrajúcim družstvom Západu kontakt a zaslúžene podľahli šesťgólovým rozdielom.