Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

V úvodný deň pobeží iba Bajčičák, trio Slovákov čakalo na testy

TASR|Publikované 7. feb 2002 o 15:55

Salt Lake City 7. februára (TASR) - Príprava trojice slovenských bežcov na lyžiach Ivana Bátoryho, Martina Bajčičáka a Jaroslavy Bukvajovej prebieha ...

Salt Lake City 7. februára (TASR) - Príprava trojice slovenských bežcov na lyžiach Ivana Bátoryho, Martina Bajčičáka a Jaroslavy Bukvajovej prebieha v Salt Lake City bez problémov a podľa plánu. Prvý z tria sa na XIX. zimných olympijských hrách predstaví v sobotu Martin Bajčičák v pretekoch na 30 km voľnou technikou, všetkých troch však vo štvrtok napoludnie čakali dopingové testy.

"V úvodný súťažný deň sa definitívne predstaví iba Martin. Pre celú výpravu je však dôležité, že aklimatizácia prebehla bez problémov a všetci traja sa vyhli i drobnejším ochoreniam. Najmä Ivan bol v minulosti náchylný na zápal priedušiek," spokojne konštatoval z vysunutého postu slovenskej výpravy v Park City vedúci behov René Pretzelmayer a pokračoval: "Ivan sem chodí prenocovávať vzhľadom na to, že dom v Park City má nadmorskú výšku 2200 m, čo je pre preteky v podobne vysoko položenom areáli Soldier Hollow výhodu. Všetkých troch čakali vo štvrtok napoludnie hemoglobínové a ďalšie dopingové testy."

Výsledky všetkých predolympijských testov plánuje Svetová antidopingová agentúra WADA zverejniť len niekoľko hodín pred oficiálnym začiatkom hier.

Súvisiace články