Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

V úvodnom zápase 8. ročníka Slovakia Cup zdolalo Slovensko Česko 27:22

TASR|15. nov 2001 o 21:25

Šaľa 15. novembra (TASR) - V úvodnom zápase 8. ročníka medzinárodného turnaja reprezentačných družstiev žien v hádzanej zvíťazili Slovenky nad Českom 27:22 a vykročili tak za obhajobou vlaňajšieho prvenstva.

SR - ČR 27:22 (13:13)

Zostavy a góly:

SR: Gubová, Kodayová - Mravíková 4, Uhráková 4, Poláková 1, Stuparičová 2/1, Oborilová 1, Dubayová 8/5, Banková 3, Hrčková 2, Bordacsová 1, Halásová 1

ČR: Ajglová, Benešová - Knytlová 3, Polášková, Baráková, Romanová 5, Handlová 5/5, Válová, Vašková 7, Fišerová 2, Zámorská, vylúčenia: 5:3, ČK: Dubayová za tri vylúčenia - Baráková za tri vylúčenia, 7 m hody 5/5 - 7/5, rozhodovali: Rudinský a Podlucký (obaja SR), 800 divákov

Priateľský a prípravný charakter turnaja poznačil najmä dôraznosť v obrane hostiteľského družstva. Po vyrovnanom prvom polčase sa Češky presadzovali v postupných útočných kombináciach, zatiaľčo Slovenky využili aj niekoľko rýchlych protiútokov, na ktorých konci stála najčastejšie Mravíková. Slovenky takmer počas celého úvodného dejstva tesne viedli, najväčší náskok (3 góly) si vypracovali v 23. minúte, no do konca polčasu oň prišli a po obrátke sa začínalo odznova. V 33. minúte sa Češky po prvý raz v zápase ujali vedenia 15:14, avšak zverenky trénerky Zaťkovej opäť postupne získali dvojgólový náskok. Záverečnú desaťminútovku poznamenali verdikty slovenského rozhodcovského dua, no na úspešný vstup Sloveniek na cestu obhajoby vlaňajšieho prvenstva to už nemalo vplyv.