Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

V úvodnom kole favoritom ruže nekvitli

Strelci. V hlavičkovom súboji sa stretla dvojica hráčov, ktorá sa postarala v Krásnej o prvé dva góly. Aj z tohto súboja lepšie vyšiel Bandžuch z Veľkého Šariša (vľavo) a z víťazstva sa tešil domáci Eštočin. (Autor: rosa)
Sportnet|Publikované 4. aug 2009 o 00:00

Už prvé jarné kolo v III. futbalovej lige naznačilo, že súťaž bude po rokoch vyrovnanejšia a kto bude strácať body v domácom prostredí, môže si poriadne skomplikovať situáciu. Isteže, po prvom zvonení a vytiahnutí opony jesenných kôl nie je namieste robiť

nejaké závery, ale výsledky a výkony jednotlivých celkov naznačili, že všetkých priaznivcov čaká hodnotná futbalová ponuka.

KOŠICE. Už v sobotňajších dueloch sme sa presvedčili, že papierovým favoritom nebudú ruže kvitnúť v domácom prostredí. Bardejov, ako aj Lokomotíva, sa museli mať s nováčikmi na pozore. Hornošarišania pustili perie po dvojgólovej prehre a železničiarom uchmatla Snina aspoň jeden.

Kvarteto s plusovými bodmi

Môj dom, môj hrad sa naplnilo v štyroch stretnutiach, keď body nepustili z rúk celky Topolian, Sp. Podhradia, Krásnej a Sobraniec. S napätím sa očakával výkon posilneného zemplínskeho celku z Topolian proti Sabinovu. Bol to zároveň aj súboj dvoch nových trénerov na oboch lavičkách, z ktorého lepšie vyšiel domáci. Na druhej strane s plusovými bodmi vstúpilo do sezóny kvarteto, pričom o najväčšie prekvapenie sa postarali hráči Vyšného Opátskeho víťazstvom v Bardejove. Jeho hráči nedokázali využiť územnú prevahu na strelenie gólu, ktorým by dokázali zdramatizovať duel. Solídnym výkonom zaujal aj druhý nováčik zo Sniny, ktorý sa do najvyššej regionálnej futbalovej súťaže vrátil do dlhých trinástich rokoch. S Lokomotívou držal krok a nebol ďaleko od strelenia gólu či zisku plného počtu bodov. Podobne ako vlani, aj teraz vstúpil N. Hrušov hladkým víťazstvom do sezóny, keď vyhral presvedčivo vo Svidníku. S bodom sa domov vrátili aj Giraltovce, ktoré napriek nečakanému letnému oslabeniu nechcú ustúpiť z minuloročných horných poschodí treťoligovej tabuľky.

Na úvod dvakrát hetrik

Vo Svidníku a Sobranciach padlo deväť gólov, čo je veľmi sľubná vizitka strelcov, a podelili sa o ne piati strelci. Prvá polhodina v Sobranciach patrila domácemu Marcelovi Murgačovi, ktorý dal tri góly a rozhodol o osude duelu. V druhom dejstve dvojica jeho spoluhráčov Praščák a Smoľák iba kozmeticky upravila skóre. Hráči Svidníka čo najskôr chcú zabudnúť na nedeľňajší duel, ktorý vysoko prehrali. Aj keď desať minút pred záverom prehrávali iba 0:1, nakoniec prehrali 0:4. "Výsledok je pre nás veľmi krutý," poznamenal k zápasu i skóre tréner Pavel Piršč. Do kolien ich položil v nadstavenom čase Horňák, keď streli dva z troch gólov. "Doplatili sme na žalostnú koncovku. Už do prestávky sme mali vyhrávať dvoj- či trojgólovým rozdielom a mohli hrať pokojne. Nedali sme šance z pár krokov, zahodili aj penaltu a súper to využil. Netrvalo dlho a otvorenú našu obranu potrestala dvojica Horňák - Mamaj, keď center prv menovaného druhý poslal do siete. Snažili sme sa výsledok vyrovnať, ale v prílišnej snahe sme nechali voľný priestor v obrane, čo hráči N. Hrušova využili a Horňák svoje šance a nájazdy využil. Z našej strany to bol nešťastný zápas, ale vo futbale sú aj také. Musíme sa z toho poučiť a v najbližšom kole sa vyvarovať chýb v obrane a zabojovať o čo najlepší výsledok," dodal so smútkom v hlase svidnícky lodivod.

Prerušili domácu smolu

Zvykne sa vravieť, že nová metla dobre metie, čo sa potvrdilo aj pri letných trénerských výmenách. Sabinovčania na lavičke s Emilom Jackom síce prehrali, ale hrou nesklamali. Doma sa presadili Topoľany pod vedením Rastislava Tomovčíka, Sp. Podhradie zdolalo pod taktovkou J. Semnčíka Barcu. Pred neľahkou úlohou stál aj Ján Bodnár v Krásnej, ktorá v jarnej časti doma nevyhrala ani jeden zápas. Na hráčov táto nelichotivá bilancia doľahla a nevedeli sa s tým vysporiadať. Nový kormidelník však kabínu dokázal prebudiť a v súboji s V. Šarišom dali tri góly a prerušili spomínanú sériu. Oživenie do hry priniesol tréner aj nový hráči a dá sa predpokladať, že Krásna bude patriť k lepším celkom stredu tabuľky. Svoje ambície už môžu potvrdiť v zajtrajšom kole v prvom z dvoch košických derby vo V. Opátskom.

Cesta šport / futbal/ 3. liga/ jeseň 09/ krásna - V. šariš/ bandžuch - estočin -kičura

Súvisiace články