Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

V úvode Bondra vo formácii starcov, Zedník a Cíger s Čechmi

TASR|3. okt 2001 o 15:30

New York 3. októbra (TASR) - Slovenský veterán Peter Bondra odštartuje sezónu NHL v drese Washingtonu v sobotu proti New Jersey v útoku starcov spolu ...

New York 3. októbra (TASR) - Slovenský veterán Peter Bondra odštartuje sezónu NHL v drese Washingtonu v sobotu proti New Jersey v útoku starcov spolu s Trevorom Lindenom a Adamom Oatesom. Jeho bývalý spoluhráč Richard Zedník sa zasa v drese Montrealu predstaví už vo štvrtok v Ottawe po boku Čechov Jana Bulisa a Martina Ručinského.

Zámorskí hokejoví analytici pripravili rôzne traktáty z výslednicou zloženia jednotlivých formácií všetkých 30 tímov NHL. Vychádzali pritom z komplexu predsezónnych klubových výmien, doterajšej výkonnosti, štatútu a pozície hráčov, ako i zo štruktúr prípravných zápasov. Hoci sa ich analýzy nie vo všetkom zhodujú, v prípade slovenských hokejistov sa dajú pomerne jasne určiť pozície i zaradenie do formácií v úvodných zápasoch NHL. Bondra by mal hrať s ďalšími dvoma skúsenými borcami, pričom rodený center Adam Oates dostne priestor na svoje kráľovské prihrávky na ľavom krídle a šéfovať lajne bude rýchlejší, dôraznejší a defenzívne zdatnejší Trevor Linden. Prvou líniou Washingtonu však bude európska hviezdna konštelácia, v ktorej by mal z kreatívneho centra Rusa Nikolišina ťažiť najproduktívnejší muž NHL posledných rokov Čech Jágr a defenzívne úlohy plniť Lotyš Zubrus. Slovensko-české zloženie bude mať pravdepodobný prvý útok Montrealu, v ktorom si v príprave na krídlach skvele rozumeli Zedník s Ručinským a stmelil ich Bulis.

V Ottawe Maarián Hossa ešte nevie, či ho bude v prvom zápase centrovať mierne zranený Bonk, alebo mladší Čech Havlát, ale tandem so švédskym ľavým krídelníkom Arvedsonom má istý. Vo vyrovnaných ofenzívnych líniách Buffala tréner Ruff počíta do "blue line" s Miroslavom Šatanom, na ľavé krídlo s Dumontom a na stredného útočníka s Connollym. Zaujímavé zloženie vykorčuľuje v najúdernejšej línii Los Angeles a tvorí ho táto pätica: Schneider, Višňovský - Pálffy, Stümpel, Deadmarsh.

Pravdepodobné formácie so Slovákmi pri štarte NHL:

Ottawa: CHÁRA, Redden - HOSSA, Bonk (Havlát), Arverdson - ČIERNIK, Fischer, Muckalt

Buffalo: ŠATAN, Connolly, Dumont

Florida: ŠVEHLA, Norton

LA: Schneider, VIŠŇOVSKÝ - PÁLFFY, STÜMPEL, Deadmarsh

Calgary: Iginla, Savard, RONALD PETROVICKÝ

Montreal: ZEDNÍK, Bulis, Ručinský

New Jersey: BICEK (Dagenais), Gomez, Salommonsson

NY Rangers: Karpa, SMREK - Dvořák, Nedvěd, CÍGER

Tampa: Ledyard, KUDROČ (prípadná štvrtá obranná dvojica)

Washington: BONDRA, Linden, Oates

Nashville: CISÁR, Archipov, Jačmenev - ORSZÁGH, G. Johnson, Fitzgerald

St. Louis: Stillmann, DEMITRA, Mayers

Phoenix: Simpson, SUCHÝ - M. Johnson, HANDZUŠ, NAGY

Minnesota: Kuba, SEKERÁŠ

ph vb

Súvisiace články