Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

V utorok slávnostne otvorili Olympijskú dedinu

TASR|Publikované 29. jan 2002 o 19:06

Salt Lake City 29. januára (TASR) - Desať dní pred štartom olympiády otvorili v utorok predpoludním miestneho času v americkom Salt Lake City Olympijskú ...

Salt Lake City 29. januára (TASR) - Desať dní pred štartom olympiády otvorili v utorok predpoludním miestneho času v americkom Salt Lake City Olympijskú dedinu. V nej bude počas ZOH ubytovaných viac ako 3500 športovcov, trénerov a funkcionárov z viac ako osemdesiatich krajín.

Ústrednou postavou ceremoniálu otvorenia dediny bol jej starosta Spence Eccles, ktorý striebornými nožnicami symbolicky prestrihol červenú pásku. Už teraz sa v dedine ubytovali športovci z 39 krajín. Prvýkrát v histórii v nej bude bývať aj prezident Medzinárodného olympijského výboru Jacques Rogge. "Pre mňa je úplne prirodzené bývať tu, pretože sme so športovcami jedna rodina," uviedol Belgičan.

Olympijská dedina sa rozprestiera nad údolím hlavného mesta amerického štátu Utah na ploche 30 hektárov a náklady na jej výstavbu presiahli 120 miliónov dolárov. Doteraz slúžila pre potreby univerzitných študentov, ktorí však už 9. januára museli svoje izby opustiť a vrátia sa do nich až po paralympiáde, ktorá sa skončí 16. marca.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.