Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

V úplatkarskej afére okolo FC Synot obvinili aj I. Štefanka

SITA|10. jún 2004 o 13:26

BRNO 10. júna (SITA) - Počet osôb, voči ktorým začala česká polícia v súvislosti s úplatkárstvom v českom futbale trestné stíhanie, sa zvýšil na deväť. K už známym menám kauzy ovplyvňovania výsledkov ...

BRNO 10. júna (SITA) - Počet osôb, voči ktorým začala česká polícia v súvislosti s úplatkárstvom v českom futbale trestné stíhanie, sa zvýšil na deväť. K už známym menám kauzy ovplyvňovania výsledkov tímu 1. FC Synot v uplynulej sezóne I. Gambrinus ligy pribudli ďalšie. Medzi nimi aj bývalý športový raditeľ FC Synot Igor Štefanko, ktorý je v súčasnosti generálnym manažérom tímu AS Trenčín. Server idnes.cz najnovšie informuje, že medzi trestne stíhanými zatiaľ nefiguruje šéf klubu zo Slovácka Ivo Valenta. Na štvrtkovej tlačovej besede v Brne štátny zástupca Pavel Pukovec potvrdil, že do prípadu je zapletený aj slovenský rozhodca Eduard Cichý, o čom informoval Slovenský futbalový zväz už minulý týždeň. V dôkazových materiáloch o podplácaní sa okrem už známych zápasov objavili ďalšie súboje, v ktorých figuroval FC Synot. V zápase 20. kola Zlín - Synot (2:0) rozhodcom Krátkému a Řehořovi úplatok sľúbili. O kolo neskôr sa hral zápas Synot - Teplice (2:0) a Štefanko, ktorý v tom čase už nepracoval v štruktúrach Synotu, mal ponúknuť úplatok 200 000 Sk slovenskému hlavnému rozhodcovi Eduardovi Cichému. Ten je stíhaný za to, že si peniaze nechal sľúbiť. V zápase 22. kola Příbram - Synot (1:0) si zasa úplatok vo výške 150 000 Kč nechal sľúbiť hlavný rozhodca Jaromír Hlaváč. Paradoxom je, že dva z troch uvedených zápasov Synot prehral.

V najväčšej úplatkarskej kauze v histórii českého futbalu už padli aj prvé tresty. Aktérov zápasov Synot - Sparta (2:0) a Blšany - Synot (1:3), rozhodcov Hlaváča, Zejdu, Hrušku a Krátkého, disciplinárna komisia ČMFS potrestala zákazom činnosti na 2 roky a zároveň pokutou 50 000 Sk.

Súvisiace články