Sobota, 8. mája, 2021Dnes je Deň víťazstva nad fašizmom, Meniny má Ingrida

V Trnave si zahrajú o titul Zeballos a Haase

Holanďan Robin Haase je nasadenou jednotkou turnaja v Trnave. (Autor: atptrnava.sk)
SITA|26. sep 2015 o 17:19

Obaja postúpili veľmi jednoznačne. Haase zdolal Španiela Alberta Montanesa 6:2, 6:2 a rovnakým výsledkom sa skončil súboj Zeballosa s Frankom Škugorom z Chorvátska.

ATP Challenger, Trnava - semifinále:

(dotácia 42 500 eur + H, antuka vonku)

Horacio Zeballos (Arg.-6) - Franko Škugor (Chor.) 6:2, 6:2

Robin Haase (Hol.-1) - Albert Montanes (Šp.-4) 6:2, 6:2

TRNAVA. Finále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Arimex Open v Trnave bude holandsko-argentínske. O titul si to v nedeľu rozdajú najvyššie nasadený hráč Robin Haase a turnajová šestka Horacio Zeballos.

Obaja postúpili veľmi jednoznačne. Haase zdolal štvorku "pavúka" Španiela Alberta Montanesa 6:2, 6:2 a rovnakým výsledkom sa skončil súboj Zeballosa s nenasadeným Frankom Škugorom z Chorvátska.

Pozápasové hodnotenie R. Haasea (v angličtine).

Haase musel v sobotu zvládnuť aj dohrávku štvrťfinále proti Geraldovi Melzerovi a potreboval na to tri sety /4:6, 6:3, 6:3/.

Zeballos, 160. hráč v rebríčku ATP sa v sobotu zdržal na kurte o niečo dlhšie, ako vo štvrťfinále proti Francúzovi Stéphanovi Robertovi, ktorého zdolal za 57 minút 6:1, 6:2.

Pozápasové hodnotenie H. Zeballosa (v angličtine).

Oba zápasy, štvrťfinálový aj semifinálový, však boli pre Zeballosa náročné. "Cítim sa fajn, pretože hrám dobre. Nerozmýšľam nad tým, či som v semifinále alebo finále, každý turnaj je náročný a rozdielny. Je tu veľa kvalitných hráčov,“ povedal po zápase Zeballos pre turnajový server atptrnava.sk.

Argentínčan sa snažil neriešiť zlé poveternostné podmienky, vietor, dážď a zimu, iba svoju hru. "Pre tenisový zápas to nie je dobré, nie je to dobré pre divákov. Hrá sa ťažko, ale my hráči sa máme sústrediť na tenis, nie na počasie," doplnil.

Súvisiace články