Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

V Trnave počasie nedovolilo tenistom odohrať kompletné štvrťfinále

S turnajom sa v piatok rozlúčil maďarský tenista Márton Fucsovics. (Autor: atptrnava.sk)
SITA|25. sep 2015 o 18:32

Piatkový súhrn z turnaja TP Challenger Tour Arimex Open v areáli TC Empire na Hajdóczyho ulici v Trnave.

TRNAVA. Argentínčan Horacio Zeballos a Chorvát Franko Škugor utvorili prvú semifinálovú dvojicu na turnaji ATP Challenger Tour Arimex Open v Trnave.

V druhom semifinále sa v sobotu stretne Španiel Albert Montanes a víťaz súboja Robin Haase (Hol.-1) - Gerald Melzer (Rak.) 2:4, ktorý museli prerušiť pre dážď za stavu 2:4 z pohľadu nasadenej jednotky Haaseho.

Piatkové štvrťfinálové duely všeobecne výrazne ovplyvnila nepriazeň počasia, najmä silný vietor a dážď.

Otvárací zápas na centrálnom kurte v piatok netrval ani hodinu. Zeballos, šestka turnaja, odprevadil Francúza Roberta v dvoch bleskových setoch 6:1, 6:2.

Od začiatku stretnutia nebolo pochýb o postupujúcom.

"Bol to ťažký zápas, bol to najveternejší deň v týždni. Ťažké podmienky sme mali obaja. Výsledok možno trošku skresľuje, pretože viacero gemov išlo cez zhodu. Som šťastný, že som to zvládol v dvoch setoch. Bol som na tom veľmi dobre po psychickej stránke, no bolo veľmi ťažké podávať a udierať do loptičiek. Musíme si zvyknúť aj na takéto počasie," komentoval svoje štvrťfinálové víťazstvo Horacio Zeballos pre web turnaja atptrnava.com.

Pozápasové hodnotenie H. Zeballosa (v angličtine)

Aj aktéri ďalšieho štvrťfinálového zápasu sa dlho na kurte neohriali. Niečo vyše 70 minút trval duel Španiela Montanesa, niekdajšieho 22. hráča sveta, proti Čechovi Adamovi Pavláskovi.

Montanes mal problémy iba na začiatku druhého setu, ale Pavláska dokázal napokon zdolať v dvoch setoch 6:2, 6:4.

"Som veľmi šťastný, že som sa prebojoval do semifinále. Dnes som dokázal udržať si koncentráciu. V druhom sete som otočil z 0:3, čo pomôže mojej psychike pred semifinále. Hral som dobre celý zápas, musím sa od tohto výkonu odraziť. Silný vietor a dážď sťažovali podmienky nám obom, ale podmienky boli rovnaké pre oboch,” zhodnotil Montanes pre www.atptrnava.com.

Pozápasové hodnotenie A. Montanesa (v angličtine)

Iba Chorvát Franko Škugor potreboval na postup do semifinále tri sety. V súboji nenasadených hráčov vyradil Maďara Mártona Fucsovicsa 6:7 (4), 6:0, 6:3.

Sobotňajší program vo dvojhre štartuje o 10.30 h dohrávkou štvrťfinálového súboja Haase - G. Melzer.

Nasledujú nie skôr ako o 12.00 h semifinálové zápasy v poradí Horacio Zeballos (Arg.-6) - Franko Škugor (Chor.) a Albert Montanes (Šp.-4) - víťaz stretnutia Robin Haase (Hol.-1) - Gerald Melzer (Rak.).

ATP Challenger, Trnava - štvrťfinále:

(dotácia 42 500 eur + H, antuka vonku)

Horacio Zeballos (Arg.-6) - Stéphane Robert (Fr.) 6:1, 6:2

Albert Montanes (Šp.-4) - Adam Pavlásek (ČR-8) 6:2, 6:4

Franko Škugor (Chor.) - Márton Fucsovics (Maď.) 6:7 (4), 6:0, 6:3

Robin Haase (Hol.-1) - Gerald Melzer (Rak.) 2:4 - prerušené pre dážď

Súvisiace články