Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V tretej štvrtine dovolili delťáčky Marburgu len päť bodov

Sportnet|Publikované 2. nov 2003 o 23:00

Košice - Basketbalistky Delty I.C.P. Košice po domácej výhre nad chorvátskym Šibenikom výhre zdolali vo štvrtok neskoro večer aj nemeckého majstra BC

uniVersa Marburg na jeho palubovke vysoko 85:52.

V prvej štvrtine bol zápas ešte vyrovnaný, k čomu výrazne prispela aj neúčasť zranenej Frniakovej, Krasnočkovej a ďalšie zranenie Škvarekovej už v 2. minúte stretnutia. V ďalšom priebehu však aj oslabená Delta ukázala svoju silu a postupne prebrala opraty jasne do svojich rúk. "Bol to dosť atypický zápas, pod čo sa podpísalo zranenie Krasnočkovej pri rozcvičke a ďalšie Škvarekovej hneď v úvode duelu. To prinieslo trošku nervozitu do našich radov a aj opory Kuklová, či Hiráková boli spočiatku nervózne. Dobrou obranou sme však naleptávali silu súpera a kondfične ho ničili. Už v druhej štvrtine sa začal lámať výsledok, boli sme rýchlejší, technickejší a dôraznejší. Nemecké družstvo nebolo dostatočne silné, aby sa s tým vyrovnalo," odvíjal spätne niť duelu v Marburgu tréner Delty I.C.P. Vladimír Karnay. "Rozhodujúca bola tretia štvrtina, v nej sme absolítne dominovali pod obomas košmi. Vychádzali sme z výbornej obrany, takže sme hrali aj rýchlejšie v útoku. Nemky sme v treťom dejstve pripustili len k piatim bodom."

Naplnili sa teda predpoklady, že nemecký zástupca bude zrejme najslabším v skupine a sila delťáčok je oveľa väčšia. "Určite. Vyzerá to, že Marburg bude oudsiderom skupiny. Treba však povedať, že disponujú dvoma Maďarkami Aniticsovou a Tarnaiovou, na ktoré sme sa dôkladne pripravili a úplne sme ich odstavili z hry. Ostatné hráčky nie sú až tak nebezpečné, hoci rozhodcovia im dosť tolerovali ich silovú hru. My sme si ich v úvode potrebovali oťukať a do zápasu sme sa dostávali ťažšie aj preto, že v hale bola na naše pomery veľká zima. V prvej štvrtine sme sa teda iba zahrievali, od druhej sme však už dostali do prevádzkového tempa," mohol sa usmievať V. Karnay.

Pozitívom je, že príležitosť zahrať si dostali aj mladé hráčky z lavičky, pod čo sa podpísali aj spomínané zranenia. "Prvýkrát už po zranení na päť minút nastúpila aj Jendrichovská, pretože po zranení Škvarekovej hrala celé zápas Kažimírová a už toho mala plné zuby. Ešte by som však upozornil, že nemecký tím má pod košom Američanku, ktorá má svoje kilá a má ich dosť. Hiráková s ňou zvádzala 25 minút fakt tvrdé súboje a dostala súperku do takej fázy, že keď potom prišla na ihrisko Jurčenková, prechádzala cez túto súperku ako nôž maslom, lebo Američanka už ledva stála na nohách. Treba vidieť aj takéto momenty a oceniť ich, lebo nie je majstrom sveta len ten, kto dá najviac bodov, ale pre družstvo je rovnako dôležitý aj ten, kto umožní kamarátke bodovať. Chcem teda vyzdvihnúť všetkých osem hráčok, ktoré sa zapojili do hry a zariadili víťazstvo. V európskych pohároch to totiž nie je také jednoduché."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.