Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Trebišove zemplínske derby

Sportnet|Publikované 18. okt 2002 o 22:00

Trebišov Iba druhú prehru v doterajšom priebehu tretej ligy utŕžili v ostatnom kole na ihrisku Tatrana Prešov B futbalisti Slavoja Trebišov. Stalo

sa tak po päťzápasovej šnúre bez straty jediného bodu, počas ktorej brankár Slavoja Peter Falatovič ani raz nevyťahoval loptu zo siete. Pripomeňme, že naposledy Trebišovčania prehrali vo Svite 1:4. "Z porážky na ihrisku Prešova nerobíme žiadnu tragédiu. Je to normálna súčasť futbalu. Naši hráči nemajú pred sebou stanovený postupový cieľ, nič nerobíme za každú cenu, a preto sme sa nad prípadnými postihmi ani len nezamýšľali. Futbal hráme pre radosť, ale najmä pre našich fanúšikov," povedal manažér Slavoja Trebišov Vladmír Kráľovský. Podľa jeho slov ani nálada v mužstve nebola počas týždňa na bode mrazu. Každý má nárok na slabšiu chvíľu a aj zverenci Štefana Voroňáka sú len obyčajní smrteľníci.

V nedeľu čaká treťoligového lídra prestížny súboj s momentálne druhým Vranovom nad Topľou. Bez ohľadu na to, že ide o zemplínske derby sa očakáva kvalitný futbal. Svedčí o tom aj pomer skóre, ktoré majú oba tímy vysoko aktívne. "Našim cieľom bude ukázať pekný futbal, ktorý by našich fanúšikov potešil. Otázne je to len s počasím, v Trebišove sústavne prší a tento fakt môže poznačiť aj úroveň zápasu. Vranov však dlhodobo potvrdzuje svoju kvalitu, je to vlaňajší druholigista, takže skúseností ma nadostač," doplnil V. Kráľovský. Podľa jeho slov nie je nik z Trebišovčanov v treste ani zranený, takže všetci sú pripravení podať čo najlepší výkon.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.