Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Trebišove už na výprask zo Svitu nemyslia

Sportnet|Publikované 5. sep 2002 o 22:00

Trebišov Ticho po búrke. Takto by sa dala charakterizovat situácia v tretoligovom Slavoji Trebišov, ktorý naposledy na ihrisku Svitu okúsil prvú

prehru v tomto majstrovskom rocníku, ale aj prvú porážku po dlhej trinástzápasovej sérii bez straty troch bodov. Paradoxné je, že sa tak stalo na ihrisku mužstva, ktorému sa zatial velmi nedarilo a nad ktorým ešte šestnást minút pred koncom Zemplíncania viedli 1:0. O to neuveritelnejšia bola ich prehra 1:4. "Prišlo to tak náhle, domácim vyšla najprv jedna exportná strela, zakrátko aj druhá a kým sme sa spamätali, prekonali nášho brankára ešte dvakrát. Bola to pre nás nepríjemná sprcha najmä preto, že ešte krátko predtým sme mali možnost zvýšit. V útoku sme však neuspeli, zaco nás súper dokonale vytrestal," vrátil sa k poslednému vystúpeniu Slavoja útocník Branislav Frajkor. Práve on mal krátko pred gólovou spúštou Podtatrancov výbornú možnost pridat druhý gól hostí, ale neuspel. Možno aj preto zápas skoncil vysokou porážkou Trebišova. "Tiež si myslím, že keby som dal za stavu 0:1 gólovú poistku, stretnutie by sme neprehrali. Velmi sa však k tomu už nechceme vracat, ideme dalej, caká nás Turna nad Bodvou," doplnil dvadsatrocný útocník Slavoja Trebišov, ktorý má popri zatial nevýraznom Sobotovi takmer istú pozíciu na hrote trebišovského útoku. Strieda sa pri nom aj Martin Sabo, ale dravý Brano aj tak taží najmä z výbornej spolupráce so stredovou formáciou. "Velmi dobre si rozumiem so Števom Voronákom, ktorý však bude v nedelu kvôli štyrom žltým kartám stát. Výborne ho doplnajú z krajov aj Jaro Capko a Adam Geri. Tvoríme výborný kolektív a co je najdôležitejšie na ihrisku si rozumieme," mienil najnebezpecnejší hrác Slavoja.

Nasledujúci víkend bude v Trebišove vyhradený oslavám 90. výrocia futbalu. Bonbónikom by mal byt práve tretoligový šláger medzi Trebišovom a Turnou nad Bodvou. "Aj preto nebudeme chciet vyjst naprázdno. Súper nám iste body zadarmo nedaruje a bude tuho vzdorovat. Jeho káder tvoria skúsení hráci, ktorí sa len tak lahko nevzdajú. V jarnej casti sme nad nimi doma vyhrali 2:0, teraz by sa žiadal minimálne rovnaký výsledok," prognózoval Branislav Frajkor, ktorý zároven predpokladá, že sa Slavoj sústredí predovšetkým na pozorné bránenie. Práve vtedy sa mu zvykne naskytat priestor do odkrytej obrany, kde sa cíti ako ryba vo vode. "Verím, že nejaký gól dám. Naposledy som bol proti Velkým Kapušanom úspešný, teraz by sa patrilo znovu rozvlnit siet za chrbtom súperovho brankára. Pevne verím, že zvítazíme," dodal B. Frajkor.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.