Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V Trebišove rozhodli Rusnákove „nožnice“

Sportnet|Publikované 9. okt 2011 o 22:00

Na juhu Zemplína privítali žlto-modrí pikantného súpera. Okrem toho, že si v Spišskej Novej Vsi lámu hlavu nad tým, ako začať vyhrávať, bol súboj zaujímavý aj obsadením tímu hostí.

TREBIŠOV. Veď v ich tíme boli pre Trebišovčanov viaceré známe tváre.

Trénerom je Prešovčan Stanislav Baran a v jeho kádri figurujú aj stredopoliar Boris Guman či stopér Michal Baka. Všetci totiž ešte nedávno v Trebišove pôsobili. Aj keď dokonale poznajú káder domácich, tesnej prehre zabrániť nedokázali...

Urazili šťastenu

Hostia zo Spiša sa do svojho súpera zahryzli hneď od začiatku a tak za dvadsať minút stihli vážnejšie ohroziť brankára domácich hneď štyrikrát.

„Keď sme po dvadsiatich minútach neskórovali, obával som sa najhoršieho, že urazíme šťastenu,“ priznal po zápase tréner Spišskej Novej Vsi. Neprešli ani dve minúty a zlý sen sa stal skutočnosťou.

Center Királyho našiel Rusnáka a ten nádhernými nožnicami rozjasal domácich divákov. Do konca prvého dejstva zahodili hostia ešte ďalšie tri príležitosti, no stav sa už do prestávky nezmenil.

Pochvala Rusnáka

Po polčase sa futbal z hry vytratil a obe mužstvá začali doslova bojovať. Domáci o prípadné poistenie stavu či udržanie výsledku a hostia minimálne o vyrovnanie. Viac sa však snažili domáci a Spišiakov už do šancí nepúšťali. No, ani oni nedokázali svoje tutovky premeniť na gól.

„Som veľmi sklamaný, že sme tu nezískali ani bod, pretože sme boli v prvom polčase lepším mužstvom. Domáci mali v prvom polčase jednu šancu a tú zužitkovali. Rusnákove nožnice si však zaslúžia pochvalu. Druhé dejstvo bolo už len o bojovnosti a v tom nás domáci prevýšili. Získali podľa môjho názoru veľmi dôležité tri body. Nezostáva mi nič iné iba im zablahoželať k víťazstvu,“ smutne dodal Stanislav Baran.

Zvíťazila bojovnosť

Jeho náprotivok na domácej lavičke Emil Sudimák síce priznal, že v prvom dejstve obrana Slavoja nepracovala kompaktne, no teší ho fakt, že jeho zverenci bojovali do posledných minút.

„Je pravda, že hostia mali v prvom polčase viacero šancí, my iba jednu a Rusnák ju excelentne využil, no v druhom mali oni jednu príležitosť a my tri. Všetci chlapci však príkladne bojovali do konca a odmenou bolo toto dôležité víťazstvo, za čo im patrí poďakovanie i pochvala,“ uzavrel tréner Trebišova E. Sudimák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.