Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

V trape žien triumf Austrálie, obhajkyňa zo Sydney až 14.

TASR|16. aug 2004 o 14:03

Atény 16. augusta (TASR) - Zlatú medailu na aténskej olympijskej strelnici v komplexe Markopoulo získala v pondelok v disciplíne trap Austrálčanka Suzanne ...

Atény 16. augusta (TASR) - Zlatú medailu na aténskej olympijskej strelnici v komplexe Markopoulo získala v pondelok v disciplíne trap Austrálčanka Suzanne Baloghová nástrelom 88 b. Tridsaťjedenročná Baloghová strelila v kvalifikácii zo 75 bodov 66, vo finále k nim rodáčka z Queanbeyanu pridala 22 z 25 bodov.

Striebro si vybojovala Španielka Maria Quintanalová nástrelom 84 b. a bronz Kórejčanka Lee Bo-na nástrelom 83 b., keď do finále postupovala až šiesta nástrelom 60 b., ale najlepší finálový nástrel ju vyniesol až na bronzový stupienok.

Vôbec sa nedarilo obhajkyni olympijského zlata Litovčanke Daine Gudzineviciuteovej, ktorá ako držiteľka olympijského rekordu po základnej i finálovej časti 93 (71+22) skončila v 17-člennom štartovom poli až na 14. mieste, keď v kvalifikácii strelila slabých 55 b. (19, 19, 17). Nedarilo sa ani bronzovej zo Sydney Číňanke E Gao, ktorá skončila so 48 b. (15, 15, 18) na poslednom 17. mieste.