Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

V Toronte pokračujú rokovania o novej kolektívnej zmluve

TASR|Publikované 31. máj 2005 o 09:26

New York 31. mája (TASR) - Rokovania medzi vedením zámorskej hokejovej NHL a hráčskou asociáciou NHLPA budú pokračovať v stredu a štvrtok v Toronte. Zástupcovia ...

New York 31. mája (TASR) - Rokovania medzi vedením zámorskej hokejovej NHL a hráčskou asociáciou NHLPA budú pokračovať v stredu a štvrtok v Toronte. Zástupcovia dvoch znepriatelených strán sa v najväčšom kanadskom meste zídu najprv na malom neformálnom stretnutí a následne rozhovory prebehnú na úrovni najvyšších predstaviteľov.

NHL i hráčska únia tak zatiaľ napĺňajú svoj program, ktorý si prednedávnom vytýčili v snahe ukončiť dlhotrvajúci lockout, teda že tému novej kolektívnej zmluvy budú na spoločnej besede preberať minimálne raz za týždeň. Naposledy strany zasadli za jeden stôl 19. a 20. mája v New Yorku, kde vydržali diskutovať celých 22 hodín. V rozhovoroch sa dotkli najmä citlivých finančných otázok.

Medzičasom ligoví predstavitelia pozvali trénerov a generálnych manažérov klubov budúci týždeň na schôdzku, kde budú hovoriť o navrhovaných zmenách pravidiel v NHL. Hlavným bodom rokovania bude avizovaná redukcia brankárskej výstroje a zväčšenie bránok, takisto zrušenie ofsajdu na červenej čiare v niektorých prípravných zápasoch.

Súvisiace články