Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

V tíme Iuventy Michalovce je podozrenie na Covid-19, tri duely odložili

Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|Publikované 10. sep 2020 o 20:30

Pozitívny test má jedna z hráčok.

MICHALOVCE. V tíme hádzanárok Iuventy Michalovce je podozrenie na ochorenie Covid-19.

Vedenie nadnárodnej MOL ligy preto odložilo na sobotu plánovaný duel Iuventy v 3. kole súťaže na ihrisku DHC Sokol Poruba.

„Môžem potvrdiť, že jedna z našich hráčok mala pozitívny test na koronavírus. Druhý jej už vyšiel negatívny, no ešte ju čaká tretí, ktorého výsledok zaváži," uviedol športový riaditeľ Iuventy Michalovce Ján Beňadik.

Už mali pozitívny prípad

V michalovskom klube pravidelne testujú hráčky aj realizačný tím na prítomnosť nového koronavírusu a v nedávnej minulosti už zaznamenali aj pozitívny prípad.

„Sme možno aj jediní, kto takto poctivo testuje celé družstvo. Máme však už nejaké skúsenosti a vieme, že je jednoduchšie preložiť nejaký zápas, než dať celé družstvo do karantény. V pondelok 7. septembra bol náš tím kompletne otestovaný. Vyšiel z toho jeden pozitívny prípad u jednej z hráčok a tak absolvovala druhý test. Ten bol už negatívny. Čaká ju ešte tretí. Ak bude pozitívny, tak si to ona bude ďalej riešiť," uviedol Beňadik.

Pre podozrenie na koronavírus sa budú v inom termíne hrať aj dva zápasy dorasteniek medzi HC DAC Dunajská Streda a Iuventou Michalovce.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články