Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Terni zlato pre juniorku Balážovú vo štvorhre

SITA|Publikované 20. júl 2008 o 14:02

TERNI 20. júla (SITA) - Slovensko získalo na 51. stolnotenisových majstrovstvách Európy mládeže v talianskom Terni jednu medailu - a to najcennejšiu. Postarala sa o ňu Barbora Balážová, ktorá po boku ...

TERNI 20. júla (SITA) - Slovensko získalo na 51. stolnotenisových majstrovstvách Európy mládeže v talianskom Terni jednu medailu - a to najcennejšiu. Postarala sa o ňu Barbora Balážová, ktorá po boku Margaryty Pesockej z Ukrajiny triumfovala vo štvorhre junioriek. Balážová s Pesockou najskôr v semifinále prešli cez francúzske duo Brunetová - Pavotová (3:1) a vo finále si poradili s nemeckou dvojicou A. Soljová - Stährová (3:1). Mladá Topoľčianka sa tak rovnako ako vlani na šampionáte v Bratislave, kde zvíťazila ešte v kadetskej kategórii s Nemkou Sabine Winterovou, dočkala titulu v deblovej súťaži. Šestnásťročná Balážová mala na dosah cenný kov aj v singlovej súťaži, avšak vo štvrťfinále nestačila na svoju deblovú partnerku Pesockú (0:4)

Slovenskí reprezentanti opäť potvrdili, že sa im na mládežníckych šampionátoch zvyčajne darí. V ére samostatnosti sa len z holandského Haagu 1995 vracali naprázdno. V porovnaní s lanskými "domácimi“ ME mládeže, na ktorých získali tri medaily (1 - 1 - 1): Balážová zlato vo štvorhre kadetiek s Nemkou Sabine Winterovou, Balážová striebro vo dvojhre kadetiek a bronz družstva kadetiek v súťaži tímov, si pohoršili o dva cenné kovy.

Výsledky - nedeľa:

Štvorhra junioriek - semifinále:

Barbora Balážová, Margaryta Pesocká (SR/Ukr.) - L. Brunetová, M. Pavotová (Fr.) 3:1 (2, 6, -10, 6)

finále:

Barbora Balážová, Margaryta Pesocká (SR/Ukr.) - Amelie Soljová, Rosalia Stährová (Nem.) 3:1 (9, -7, 12, 9)