Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V televíznom šlágri hostí Iuventa majstra

Sportnet|Publikované 11. dec 2008 o 23:00

V drese ŠKP Bratislava sa predstaví aj kvarteto bývalých hráčok MichaloviecMICHALOVCE. Šlágrom desiateho kola spoločnej slovensko-českej súťaže

V drese ŠKP Bratislava sa predstaví aj kvarteto bývalých hráčok Michaloviec

MICHALOVCE. Šlágrom desiateho kola spoločnej slovensko-českej súťaže bude zajtrajší zápas prvých Michaloviec proti druhému ŠKP Bratislava. Súboj hlavného ašpiranta na titul proti úradujúcemu majstrovi Slovenska sa odohrá aj pred televíznymi kamerami STV 3. Začiatok stretnutia je o 17.30 hod.

Výplach žalúdka

Iuventa naposledy doma zdolala po nemastnom-neslanom výkone posledné Partizánske 27:17, vďaka čomu si upevnila postavenie na prvom mieste tabuľky, ale za spôsob hry si zlízla kritiku. "Počas týždňa bol na programe aj poriadny výplach žalúdkov za to, čo sme naposledy doma predviedli. Verím, že vztýčený prst na hráčky zaúčinkuje a proti ŠKP Bratislava podajú oveľa lepší výkon, lebo inak nemáme šancu proti majstrovi uspieť," konštatoval pre KORZÁR tréner Iuventy Michal Lukačín, ktorý sa bude musieť zaobísť bez pivotky Lívie Kalaninovej. "Vo štvrtok absolvovala operáciu kolena, takže sa bez nej budeme musieť dlhšie zaobísť. Štart ďalšej zranenej Hricíkovej je otázny, robíme však všetko pre to, aby mohla nastúpiť," doplnil M. Lukačín.

Kvarteto v drese súpera

Zaujímavosťou zajtrajšieho súboja je aj fakt, že v drese nastúpi až štvorica bývalých hráčok Michaloviec. Spojky Petra Beňušková a Martina Školková, brankárka Katarína Vaverková a krídelníčka Terézia Szöllösiová. Práve štart poslednej menovanej bude pikantný nielen preto, že je odchovankyňou Michaloviec, ale aj kvôli tomu, že asistentom domáceho trénera M. Lukačína je jej otec Peter. "Tento fakt nijako zvlášť nevnímame, pretože družstvá sa navzájom veľmi dobre poznajú. Súperili proti sebe aj vo vlaňajšom semifinále play-off. Naším cieľom je víťazstvo, pretože doma vyhrávať musíme a zvlášť vo vzájomných súbojoch so Šaľou či práve ŠKP Bratislava," dodal na záver rozhovoru pre náš denník Michal Lukačín.

JAROSLAV ČÚRNY

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.