Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

V Tatrane vládne sklamanie z výsledku i výkonu

Kanonier. T. Urban bol s desiatimi gólmi najlepším strelcom Tatrana. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 19. sep 2013 o 00:00

Výhrou v prvom kole v Breste nad bieloruským vicemajstrom slovenský majster výsledkom i výkonom prekvapil.

Výhrou v prvom kole v Breste nad bieloruským vicemajstrom, na pôde ktorého len tak hocikto nevyhráva, slovenský majster výsledkom i výkonom prekvapil. V druhom kole SEHA Gazprom South Stream Legue, na „neutrálnom“ ihrisku v Osijeku s chorvátskym vicemajstrom RK Nexe Našice však Tatran Prešov ukázal celkom inú tvár.

NAŠICE. Výkon zverencov trénera Petra Hatalčíka v Osijeku, kde Našice hrávajú svoje domáce zápasy nadnárodnej ligy, bol rozpačitý, bez patričnej iskry. Po stredajšej extraligovej výhre v Hlohovci malo mužstvo voľný víkend. Do dejiska utorňajšieho podvečerného zápasu pricestovalo už v pondelok v ranných hodinách.

Prešovčania absolvovali v Osijeku dva tréningy. Bez Tumidalského, ktorý absentoval pre zvýšenú teplotu a napokon proti Nexe ani nenastúpil.

Našice neboli súperom, s ktorým mal Tatran prehrať. Aj Chorvátom, podobne ako Slovákom, chýbali nejakí hráči.

Dosť podstatné pre konečný rezultát ale bolo, že domáci spojkový ra

d bol omnoho efektívnejší, než hosťujúci. Rábeka po troch neúspešných pokusoch Hatalčík posadil na lavičku. Hruščák sa objavil na ihrisku zase len na chvíľu a k zakončeniu sa tentoraz ani nedostal. Sadovyi bol síce užitočný v obrane, ale v útoku v podstatne neškodný.

Radčenko toho veľa nenahral. Sprvu sa príliš nedarilo ani Kristopansovi, ale od 20. minúty dal štyri góly. Guzy prišiel na ihrisko až v poslednej dvadsaťminútovke a od 43. minúty sa po prienikoch obranou súpera trafil štyrikrát. Pejovič sa trafil šesťkrát, z toho päťkrát po prestávke.

Dva góly dal Petro, ktorý ale po treťom vylúčení v 41. minúte skončil. Tri góly strelil Hrstka, jeden Krzystofik. Najúspešnejším prešovským zakončovateľom s desiatimi gólmi bol Tomáš Urban.

Dostávali neskutočne ľahké góly

Čo sa priebehu zápasu týka, skóre sa v prvom polčase nakláňalo z jednej strany na druhú. Tatran viedol 5:3 aj 11:10, ale polčas prehral 15:16. Nuž a v druhom pokračovali hostia ešte horšie. Našice šli do vedenia 27:20. Prešov začal síce ku koncu doťahovať, ale stále chybil v obrane i v útoku.

Mužstvo nepodržali ani brankári. A tak sa na jednej strane zrodilo veľké sklamanie, na druhej domáca radosť po dvojgólovej výhre.

Veru neradostne skončil utorkový večer aj pre v ten deň jubilujúceho krídelníka Tatrana Prešov a slovenského reprezentanta Tomáša Urbana. Dvadsiate štvrté narodeniny okorenil síce desiatimi gólmi, ale prehra spokojnosť s takouto úrodou gólov predsa len zatienila.

„Samozrejme, že aj ja som si tento deň, tento zápas predstavoval úplne inak,“ konštatoval. „Do Osijeku sme šli s cieľom nad Našicami vyhrať, hoci sme vedeli, že nastúpime proti vicemajstrovi hádzanársky silného Chorvátska. Nepresadili sme sa ale herne, nie však len slabou koncovkou. Po prestávke sme akoby celkom stratili koncentráciu na zápas, nezačali sme dobre a súper sa nám gólovo utrhol. Dával ľahké góly, kým nám to lietalo kade tade, a šesťkrát sa lopta odrazila od žrdí. Nepadalo nám to, šťastena nám akosi nepriala, psychicky sme šli dole. Nebolo teda ľahké znovu sa súperovi priblížiť. Dostali sme sa mu na dostrel, no z vlastnej hlúposti sme sa nechali vylučovať. Hra v oslabení nás stála tiež dosť síl, ktoré potom chýbali v dôraznejšom zakončení. Stále sme ale hrali o výsledok. Škoda, že finiš nám nevyšiel lepšie. Určite i preto, lebo v obrane sme nehrali dobre takticky. Nevedeli sme, koho máme brániť, a tak súper dával góly v podstate z každého postu.“

Nexe odčiniť v sobotu s Vojvodinou

V sobotu nastúpi Tatran Prešov v domácom prostredí (od 18. h) na stretnutie 3. kola nadnárodnej SEHA Gazprom South Stream ligy proti majstrovi Srbska Vojvodine Novi Sad.

„Na nevydarený zápas s Nexe Našice musíme zabudnúť a nachystať sa poriadne na Vojvodinu. Nad Novim Sadom sme síce na turnaji v Doboji vyhrali. V žiadnom prípade ani tohto súpera neradno v ničom podceniť. Vojvodina má kvalitný a ambiciózny tím. My zase chceme odčiniť prehru s Našicami. Predpokladám teda, že to bude dobrý a divácky príťažlivý zápas,“ mienil Tomáš Urban, ktorý si po nešetrnom zákroku súpera v Osijeku zranil ľavý lakeť.

Ako nám však cestou z Chorvátska tvrdil, do soboty by mal byť už v poriadku.

Súvisiace články