Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

V Tatrane privítali Straňovského. Má posilniť aj marketing klubu

Martin Straňovský s manažérom Benickým a trénerom Golužom. (Autor: SITA/Viktor Zamborský)
Ján Leško|Publikované 9. apr 2018 o 14:30

Hádzanársky reprezentant sa po 13 rokoch vracia na Slovensko.

Martin Straňovský v Prešove: fotogaléria

9.4.2018

PREŠOV. Tatran Prešov podpísal trojročný kontrakt s reprezentantom Slovenska, 32-ročným Martinom Straňovským, do konca tohto ročníka ešte hráčom bundesligového HC Erlangen.

Dvojročný, s možnosťou ročnej opcie, s Titouanom Afanou Gatinom zo štruktúr slávneho francúzskeho klubu Paris St. Germain.

Prvý z menovaných sa v pondelok predstavil v Prešove už aj s novým klubovým dresom.

Deväť rokov v Španielsku, štyri v Nemecku

Martina Straňovského, od júla už hráča slovenského majstra, uviedli do klubu generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický a tréner Slavko Goluža.

"Jeho príchod je pre nás zaujímavý aj marketingovo. V prvom rade však od neho očakávame skúsenosti, ktoré získaval v nemeckej Bundeslige, v Lige majstrov, ale aj v ďalších prestížnych súťažiach. Patrí medzi kvalitné krídla a aj vzhľadom na obrovské množstvo zápasov, ktoré Tatran každoročne odohrá, sme radi, že sme sa posilnili na krídelnom poste," uviedol generálny manažér klubu Miroslav Benický.

Odchovanec novozámockej hádzanej, bývalý hráč španielskych klubov Ademar Leon a FC Barcelona (s ktorou oslavoval dva španielske ligové tituly a zahral si aj vo finále Ligy majstrov), ktorý končí v nemeckom HC Erlangen, svoje rozhodnutie upísať sa prešovskému Tatranu v pondelok dôvodil.

„Za hranicami Slovenska žijem trinásť rokov, z toho deväť v Španielsku, štvrtý v Nemecku. S manželkou, ktorú predovšetkým to ťahá domov, sme sa napokon rozhodli pre návrat. V Nových Zámkoch sme si postavili rodinný dom, máme skoro trojročnú dcérku, takže sme rozmýšľali kam zamieriť, keďže s hádzanou ešte zďaleka nemienim končiť. Voľba nebola ťažká, ak na Slovensko, tak kam, ak nie do nášho najlepšieho klubu.“

V tej súvislosti Martin netajil, že prvý kontakt inicioval on.

Vzápätí vyslovil poďakovanie majiteľovi klubu Miloslavovi Chmeliarovi, že súhlasil, generálnemu manažérovi Miroslavovi Benickému, ktorý to „papierovo“ dotiahol a trénerovi Slavkovi Golužovi, že s jeho príchodom súhlasil.

Proti Golužovi hral, teraz je jeho zverenec

„Martina netreba veľmi predstavovať, jeho klubová i reprezentačná história je dostatočne známa. Som rád, že Tatranu sa podarilo takéhoto renomovaného hádzanára získať,“ konštatoval tréner Tatrana.

Hneď aj prezradil, že s ním už mal dočinenia na ihrisku ako hráč proti hráčovi.

V časoch, keď Goluža hral za Croatiu Záhreb a Martin Straňovský za Ademar Leon.

„Kto by bol vtedy, niekedy po roku 2000, čo i len tušil, že raz bude tento slovenský reprezentant mojím zverencom a to ešte v najlepšom slovenskom klube,“ zasmial sa dnes holému faktu chorvátsky tréner slovenského šampióna.

„Martin, ako výrazná hráčska osobnosť, ktorá v európskej hádzanej niečo znamená, nám dozaista pomôže nielen na ihrisku, ale s jeho príchodom posunieme Tatran o nejaký ten krok vpred. Martinovi želám, teda nech bundesligovú sezónu dohrá v Erlangene v poriadku a v júli sa prihlási v Prešove zdravý a dobre pripravený na začiatok našej spolupráce.“

V Tatrane najmenej tri roky

Martin Straňovský predstavil aj dres Tatrana so svojou obľúbenou dvadsaťštvorkou, ktorú ale mohol obliekať už pred rokmi.

„Viem dobre, na čo narážate,“ nedal sa zaskočiť. „Mal som devätnásť, kedy som dostal ponuku zo Španielska. V tom čase sa mi ale ozval aj pán Chmeliar s tým, že mi vyrovná podmienky, aké by som mal tam, ak sa rozhodnem pre Prešov. Vtedy ma ale veľmi lákalo zahraničie, tak som musel odmietnuť,“ prezradil.

Teraz je to inak. Rodinu zlákal návrat domov. Manželia Straňovskí postavili rodinný dom v Nových Zámkoch, Prešov je ale na inom konci republiky.

„Aj to už máme s manželkou vybavené. Dom ostane tam kde je a my sa presťahujeme do Prešova. Prezradím, že s manželkou sme už pre našu dcérku vybrali aj materskú škôlku. Vôbec jej prvú, keďže v Nemecku takéto zariadenie nenavštevovala. Takže teraz už len ostáva dohrať s Erlangenom bundesligu, potom sa presťahovať na Slovensko a pokračovať v kariére najmenej tri roky v Tatrane. Zámerne vravím, že najmenej, pretože ja tak skoro s kariérou skončiť nemienim,“ lúčil sa M. Straňovský, s ktorým v Prešove rátajú na post krídla, ale aj s alternatívou využitia na iných pozíciách spojkového radu.

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.