Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Tatrane končia riaditelia Petrik a Bogdanovský

Generálny riaditeľ Jozef Petrik (vpravo), ako aj športový riaditeľ Erik Bogdanovský (vľavo) končia vo svojich funkciách. (Autor: SITA/Viktor Zamborský)
Sportnet|Publikované 13. jún 2013 o 22:00

Termín prihlášok do druhej ligy je predo dvermi a neistota vo futbalovom Tatrane Prešov trvá. Vo všetkých rovinách.

PREŠOV. Okolo 1. FC Tatran Prešov je v týchto dňoch ticho. Až podozrivé. Už sme informovali o váhaní a premýšľaní prezidenta Miroslava Remetu nad svojou ďalšou aktivitou v klube.

Od toho sa odráža všetko ostatné. Nikto iný nie je kompetentný vyjadrovať sa čo len v náznakoch o dianí medzi zelenobielymi.

Vyzerá to tak, že zatiaľ majú prím kuloárne rokovania zásadného charakteru a pomedzi to presakujú čiastkové zvesti.

Fanúšik si kladie množstvo otázok. A nateraz na ne nedostáva odpovede. Všetko nasvedčuje tomu, že k rozbehu sa musí nadýchnuť najprv majiteľ a až potom všetci ostatní – hráči, tréneri, manažment.

Lenže dni ubiehajú veľmi rýchle, blíži sa potvrdzovanie súpisiek, o formovaní trénerských či hráčskych postov a náčrte letnej prípravy ani nehovoriac.

Veď nový – hoci „iba“ druholigový ročník – vyčkáva netrpezlivo za dverami a prihlášky doň treba doručiť do konca tohto týždňa.

Vyzerá to však tak, že v Tatrane sa udiali a udejú mnohé závažné zmeny.

Čakajú sa rošády

Remeta naznačil, že pokiaľ bude pokračovať a pribudne i ďalší významný investor, možno očakávať tiež zmeny na riadiacich postoch v klube.

Pôjde o dôsledok istej zodpovednosti za vypadnutie z elity. Nejaké signály už zarezonovali na sklonku súťaže, z čoho boli vraj činovníci i zaskočení.

Dozvedeli sme sa, že generálny riaditeľ Jozef Petrik, ako aj športový riaditeľ Erik Bogdanovský končia vo svojich funkciách.

S Jozefom Bubenkom, ktorý prišiel zachrániť Prešovčanov v priebehu jarnej odvety, dosiaľ nikto z vedenia nerokoval.

Zmluvu mal do konca ročníka a možno pri svojom nástupetušil, prečo ju chcel mať ušitú na taký krátky časový úsek.

V tomto momente je jeho ďalšie účinkovanie na lavičke Šarišanov skôr v polohe hypotetickej než reálnej.

Nehovoriac o tom, že o jeho služby sa vážne zaujímajú iní a veľké úsilie vyvíjali v ostatnom období hlavne Michalovčania.

Nedá sa to lusknutím prstov

To, že na rozdiel od iných bude mať obvyklý proces tvorby kádra a prípravy Prešova pred vstupom do sezóny meškanie, nie je podľa zasvätených nič nové a neobvyklé.

Počuli sme aj taký názor: Však si stačí spomenúť na vlaňajšok a situáciu pred štartom uplynulého ročníka. Môže teda tento stav vôbec niekoho prekvapiť!?

Priaznivci klubu by boli najradšej, keby už zachytili konkrétne signály, že fungovanie je ekonomicky vykryté, káder sformovaný a to všetko umocňuje ambiciózny kouč, ktorý má za úlohu priviesť zverencov späť do najvyššej súťaže.

Lenže nič z toho nie je momentálne pravda. To koniec koncov priamo či nepriamo naznačil aj M. Remeta.

Tak či tak Prešovčanov zase čaká šturmovanie a dobiehanie zameškaného. Aj z toho dôvodu, že súpiska stratila viac mien.

Zmluvy vypršali Divišovi, Pláničkovi, Petrášovi, Gergelovi, Papajovi, Jakovlevovi, Krajníkovi a Brezinskému. Nahradiť ich, prípadne predĺžiť kontrakty, nepôjde lusknutím prstov.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.