Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

V Tatrách otvorili najvyššie položené futbalové ihrisko s umelou trávou

Pre rozvoj športu. Otvorenie ihriska v Tatranskej Lomnici bolo významnou udalosťou. (Autor: Marián Dic)
Marián Dic|Publikované 29. nov 2016 o 00:00

Areál bude mať pod kontrolou NTC Poprad.

VYSOKÉ TATRY. Na významnej akcii sa zúčastnil prezident SFZ Ján Kováčik, zástupca primátora mesta Vysoké Tatry Jána Mokoša, predseda VsFZ Richard Havrilla, prezident FK Vysoké Tatry Milan Šefc a zástupcovia VÚC s ďalšími partnermi.

Všetci zúčastnení prejavili nad významnou výstavbou tejto futbalovej plochy o rozmeroch 105 x 68 m veľké nadšenie, pretože zvýši záujem o rozvoj futbalu nielen pod Tatrami, ale aj na celom Slovensku a v zahraničí.

Špičkový futbalový areál bude mať pod kontrolou a riadiť NTC Poprad a okrem potrieb FK Vysoké Tatry sa nepretržite bude využívať nielen na sústredenia tímov, ale aj iné atraktívne akcie.

Nad vynikajúcim krokom k napredovaniu futbalu na Slovensku sa zamyslel aj prezident SFZ Ján Kováčik. „Som veľmi rád, že sa nám spoločne s mestom Vysoké Tatry podarilo vybudovať toto nesmierne kvalitné najvyššie položené ihrisko s umelou trávou a dostať až do tak vysokého štádia. Teší ma, že okrem domácich Tatrancov budú mať jedinečnú možnosť môcť využívať túto hraciu plochu aj kluby a reprezentácie, ktoré do Vysokých Tatier prídu na sústredenia, pretože pre tréningový proces je táto nadmorská výška určite veľmi ideálnym prostredím na rozvoj fyzickej prípravy. Som nadšený hlavne z tohto, že na Slovensku máme v pláne vybudovať v priebehu dvoch rokov až 16 prvotriednych hracích plôch s umelou trávou a regulárnou veľkosťou, čo je pre nás určite veľmi dôležité. Táto vo Vysokých Tatrách je tou štvrtou, ktorú sme už otvorili a v priebehu tohto roku máme v pláne dať k dispozícii ešte jednu a to v Stupave.“

Nadšený z vybudovania a splnenia svojho niekoľkoročného sna bol aj prezident FK Vysoké Tatry Milan Šefc.

„Som presvedčený, že nielen pre náš klub, ale aj ostatných športovcov vybudovanie tejto plochy znamená veľmi veľa. Toto najvyššie položené ihrisko na Slovensku a jeho nadmorská výška je fantastická a pre športovcov na fyzickú záťaž aj zo zdravotného hľadiska vynikajúca. V súčasnosti máme v klube navyše dostatok nádejných mládežníkov, že nám dozaista už treba dve ihriská. Pevne verím, že v tomto trende dokážeme napredovať i naďalej a vychováme dostatok kvalitných nielen futbalistov, ale aj športovcov. Vytvorenie tejto hracej plochy považujem za splnenie nielen môjho sna, ale aj širokej futbalovej verejnosti vo Vysokých Tatrách, ktorí okolo tejto najpopulárnejšej kolektívnej hry neprestajne veľmi zodpovedne pracujú. Prvotná myšlienka takejto výstavby futbalového trávnika pramenila najmä od pána Vengloša st., ktorý mi neustále držal palce pri tom, aby sa mi podarilo s vedením nášho FK zrealizovať túto ideu. Práve v týchto dňoch sa sen stal skutočnosťou, za čo sme všetci nesmierne radi. Som si istý, že po vytvorení sociálneho zabezpečenia a futbalového zázemia, ktoré ešte potrebujeme doplniť, to bude jeden z najkrajších areálov na Slovensku.“

Súvisiace články