Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

V Taliansku chcú simulantov odhaľovať pomocou televízie

TASR|14. okt 2003 o 11:06

Miláno 14. októbra (TASR) - Predstavitelia Talianskej futbalovej federácie (FIGC) začali v utorok rokovania o zavedení nových pravidiel, ktoré by postihovali ...

Miláno 14. októbra (TASR) - Predstavitelia Talianskej futbalovej federácie (FIGC) začali v utorok rokovania o zavedení nových pravidiel, ktoré by postihovali podvádzajúcich a simulujúcich hráčov na ihrisku.

Denník Corriere della Serra napísal, že ako jeden z dôkazov by mohol slúžiť televízny záznam v prípade napríklad gólov dosiahnutých rukou a iných priestupkoch, ktoré rozhodcovia nepostrehnú. Postih simulantov sa považuje za vec názoru a pravdepodobne zostane na uvážení rozhodcov. Televízny záznam sa už v súčasnosti používa v prípade násilností, či faulov mimo diania, ktoré arbiter nevidí.

Potrebu väčšieho využívania televíznej techniky potvrdili aj dva posledné prípady, keď 21. septembra dosiahol Andres Guglieminpietro proti Udinese gól rukou a po poslednom kole sa taliansky reprezentant Gianluca Zambrotta z Juventusu priznal, že nafilmoval faul v šestnástke, z ktorého rezultoval pokutový kop a Juve napokon vyhral 2:1 na Bolognou.

Súvisiace články