Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V súvislosti s pohárovými povinnosťami Farmakol Tatran zápas v Košiciach predohrá už zajtra

Sportnet|Publikované 4. nov 2002 o 23:00

Prešov Dvanáste kolo spoločnej česko - slovenskej súťaže hádzanárov (HIL) predohrá ŠK Farmakol Tatran Prešov v Košiciach už zajtra (začiatok o 17,30

h), keďže v pôvodnom termíne, túto sobotu, nastúpi v európskom pohári na pôde nórskeho Drammenu. Na jednej strane derby odvekých rivalov s susedných Košiciach, na druhej pohárová premiéra Farmakolu. Na čo teda Prešovčania aktuálne myslia viac?

"Zápasy idú po sebe postupne. Najprv ideme zajtra do Košíc, až potom odlietame do Nórska. Takže aj z toho dôvodu je ten najbližší zápas pre nás najdôležitejší," vraví tréner prešovských interligových hádzanárov Martin Lipták (na fotografii). Všetko sa teda schyľuje k očakávanému derby na košickej palubovke. Zaujímalo nás, čo je aktuálne nové v tíme Farmakolu Tatran? "Po poslednom majstrovskom stretnutí v Zubří odišlo päť našich hráčov na sústredenie reprezentačného družstva Slovenska. Predčasne sa z neho zo zdravotných dôvodov vrátil Radovan Pekár. S vysokými horúčkami, takže týždeň netrénoval a bral antibiotiká. Peter Tumidalský tam bol len o deň dlhšie. Zo Zubří si doviezol silno narazený lakeť, z ktorého mu museli vyťahovať krvnú zrazeninu. On síce po návrate individuálne trénoval, no s boľavou rukou veľa toho nenarobil." Takže už len Marek Gruca, František Zaťko a Tomáš Mažár vydržali na reprezentačnom zraze do samého konca... "K nim je treba prirátať ešte Pavla Ivaneckého, ktorý ho absolvoval s reprezentačnou "dvadsaťjednotkou". A zabudnúť nesmieme i na pôvodne nominovaného Mariána Huňadyho, ktorý po zápase v Nových Zámkoch je dlhodobejším maródom," upresňuje M. Lipták. Z tohto výpočtu je zrejmé, že situácia v prešovskom hádzanárskom tábore pred derby v Košiciach nie je najružovejšia... "Nejaký čas do zápasu ešte ostáva. Pekár by mal byť do zajtra v poriadku, kým Tumidalského štart je otázny. Osobne však verím, že nakoniec vyrukujeme v zložení, v akom sme hrali naostatok v Zubří." V prvom vzájomnom stretnutí v HIL v prešovskej hale vyhral zároveň prvý súboj v tejto súťaži práve nad Košicami ako nováčik presvedčivo o sedem gólov. Očakávate, že na košickej pôde to bude zase iný zápas? "Nazdávam sa, že vskutku to bude iný zápas. Košičania nemajú bodov na rozdávanie. V podstate i nás čaká ťažká séria stretnutí. Preložili sme si aj domáci duel s Karvinou na 12. februára 2003, takže do konca tohto roku sa doma stretneme už len v odvete PVP s Drammenom. Nuž a v HIL ke hráme potom štyrikrát vonku. Bude to určite šichta. Avšak i s tým, že také Košice nie sú od Prešova až tak ďaleko. Fanúšikovia Farmakolu Tatran nás môžu prísť povzbudiť." Košické prostredie poznáte dôverne. Čo teda môže zavážiť v konečnom účtovaní o rezultáte derby najväčšmi? "Osobne si želám, aby sme konečne mali úspešnosť streľby nad 70 percent. V takom prípade by sme mohli byť v derby úspešnejší. Nesmieme ale Košičanov ani v najmenšom podceniť. Veď so silnou Karvinou uhrali výborný výsledok. Každý zápas je ale iný. Spolieham i na to, že náš súper si dobre pamätá výsledok z Prešova... Som presvedčený, že diváci sa môžu tešiť na dobrý hádzanársky súboj. Prvý raz po rokoch sa Prešov predstaví na takomto fóre v košickej hale. Myslím, že príde veľa ľudí, že bude panovať tá správna derby atmosféra. Osobitnú príchuť vzájomnej rivalite mu dodáva i fakt, že z Košíc som ja i brankár Bakša a na druhej strane proti "svojim" vybehnú Justus i Saloka..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.