Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V susedskom derby favoritom Sobrance

Sportnet|Publikované 30. okt 2003 o 23:00

Sobrance Tretie derby v priebehu posledných dvoch týždňov čaká na futbalistov Energetiku Veľké Kapušany. Najprv inkasovali štvorgólový prídel na

ihrisku vedúceho celku súťaže Slavoja Trebišov, potom nešťastne pred vlastným obecenstvom kapitulovali so Zemplínom Michalovcom. Práve tento prestížny súboj bude hráčov Veľkých Kapušian ešte dlho mátať, sľubne rozohratú partiu na prvé víťazstvo v tejto sezóne zbabrali v posledných minútach. "Smola sa nám lepí na päty v rozhodujúcich okamihoch. Tentoraz nás to mrzí o to viac, že sa to stalo v zápase s Michalovcami, na ktoré sa každý z nás osobitne vyhecoval. Veľmi sme ich chceli poraziť, víťazstvo sme už mali na dosah, no opäť sme raz prehrali," smutne konštatoval brankár Energetiku Milan Hrabčák. Tento odchovanec kapušianskeho futbalu bol až do osudnej 86. minúty, keď ho po prvýkrát prekonal Miroslav Tóth, jednou z najväčších opôr domácich. V bráne Veľkých Kapušian by sa mal predstaviť aj zajtra na ihrisku Sobraniec. "V mužstve vládne aj napriek poslednej priečke pohoda. Uvedomujeme si, že Sobrančania sú jasným favoritom zajtrajšieho derby. My nemáme čo stratiť, pokúsime sa prekvapiť rovnako ako s Michalovcami. Možno nám to už vyjde," dodal Milan Hrabčák.

Nedeľňajší duel Veľkých Kapušian s Michalovcami pozorne sledoval aj kormidelník MFK Sobrance Miroslav Fabián, ktorý nad výkonom domácich futbalistov neraz uznanlivo kýval hlavou. "Na súpera zvučného mena sa vytiahli. To isté môžu urobiť aj proti nám, preto budem zverencov vystríhať pred podcenením. Žiadneho súpera neslobodno podceniť, hlavne nie však Veľké Kapušany, ktoré sa aj proti nám budú chcieť ukázať v dobrom svetle," tvrdí kouč sobranského MFK.

Oproti poslednému vystúpeniu v Starej Ľubovni už bude môcť počítať so službami stredopoliarov Michala Ferčáka a Milana Gažiho, čo šance jeho mužstva na víťazstvo ešte znásobuje. "Nič iné si ani nepripúšťame. Nie sme v situácii, aby sme si mohli dovoliť púšťať doma body a už vôbec nie s posledným celkom tabuľky. V poslednom domácom zápase jesennej časti, ak sa neodohrá predohrávka jarného kola proti Stropkovu, chceme jednoznačne vyhrať. Myslím, že máme nato, aby sme tento cieľ splnili," uzavrel Miroslav Fabián.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.