Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

V súboji lídrov privítajú vysokoškoláci policajtov

Sportnet|Publikované 24. okt 2003 o 00:00

Prešov - Extraliga volejbalistov pokračuje dnes stretnutiami 4. kola. Najväčším ťahákom dnešného programu bude zápas VK PU Prešov - VKP Bratislava,

ktorý sa v hale Prešovskej univerzity začína o 18. hodine. Pohľad na tabuľku je veľavravný - Bratislavčania je vedú, majú však o zápas viac ako druhý Prešov, ktorý ako jediný v tomto roku ešte neprehral. Črtá sa teda zaujímavý súboj dvoch tímov, ktoré viacerí odborníci verejne označili za najväčších favoritov sezóny.

"Naša príprava smeruje stále k tomu, aby sme absolvovali konfrontácie s jednotlivými účastníkmi extraligy a pripravili sa tak na ďalšie, rozhodujúce fázy súťaže. Nepredpokladám, že by sa v tejto fáze ligy družstvá uchyľovali k nejakej väčšej taktike, je to skôr dolaďovanie jednotlivých herných činností a to platí aj pre nás," povedal nám včera tréner VK PU Richard Vlkolinský. "Aj preto sme neabsolvovali nejakú špecifickú prípravu, mám pocit, že v tomto roku bude úspešný ten, kto dokáže čím skôr zabudovať do mužstva účinne mladých hráčov, ktorých sa opäť objavilo na súpiskách množstvo. Pravda, niekto sa môže vybrať aj smerom postupného posilňovania kádra počas sezóny."

S bratislavskými policajtmi odohrali Prešovčania v uplynulej sezóne prevažne vyrovnané duely, často s poriadne emotívnym nábojom. "Vzhľadom na postavenie možno už budú proti VKP nejaké tie počiatočné taktické manévre, ale len ťažko predpokladať niečo bližšie, lebo súper je tiež vo fáze budovania, často strieda zostavu a zatiaľ hľadá optimálne zloženie. My sa pravdepodobne budeme musieť zaobísť bez blokára Hrivnáka, chlapcov trocha trápi únava a tak nám azda prišlo aj vhod, že nám odpadol štvrtkový predpoludňajší tréning kvôli obsadenej hale," uvažoval R. Vlkolinský. VKP, ktorý v minulej sezóne skončil v lige druhý, pred začiatkom ročníka výrazne obmenil káder, z ktorého odišlo najmä do zahraničia niekoľko opôr, na druhej strane pribudli prevažne mladí, talentovaní volejbalisti s výbornými fyzickými parametrami. Tých ešte doplnil skúsený bývalý reprezentant Roštár, na lavičku zasa jeden z najkvalitnejších trénerov našich západných susedov a bývalý skvelý nahrávač Zdeněk Haník. V každom prípade, je to celok, ktorý bude útočiť na najvyššie priečky a dobrý výsledok s ním by bol pre vysokoškolákov cenným ziskom.

Zajtra o 18. hodine potom privíta VK PU nováčika súťaže VŠC STU Bratislava. Tento celok vyhral v uplynulej sezóne západnú skupinu prvej ligy, po známych okolnostiach a snahe vymeniť si miesto so Svidníkom nenastúpil na prvé kolo, aby napokon "záhadne" začal hrať súťaž od druhého kola. "O tomto súperovi neviem bližšie ani pol slova," poznamenal tréner Prešovčanov a nepriamo tak potvrdil, že STU patrí k slabším tímom ligy. V jeho zostave figurujú okrem menej známych mien starí skúsení kozáci Fiala a Sládeček, v poslednom kole sa na súpiske objavil aj humenský odchovanec Šuščák. V tomto prípade teda budú vysokoškoláci jasným favoritom.

Súvisiace články