Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

V Strokove defilé najlepších treťoligistov

Sportnet|Publikované 9. dec 2005 o 00:00

Stropkov - Keď v roku 1997 po prvý raz pripravil po vzore veľkých Východoslovenský futbalový zväz premiérovo Jedenástka roka hráčov III. ligy dalo sa

očakávať, že to nebude iba nesmelá lastovička na našom futbalovom nebi. Nakoniec sa z toho stala prestížna regionálna anketa, ktorá púta pozornosť nielen priaznivcov nášho regiónu, ale za jeho hranicami. Účasť v nej bola pre niektorých hráčov dobrým odrazovým mostíkom do vyššej súťaže, ale i zahraničných klubov. Na druhej strane sa v nej ocitli aj niektorí skúsenejší harcovníci, medzi ktorých môžeme pokojne zaradiť Pavla Diňu. Ten sa objavil práve v premiérovej jedenástke, keď v tom čase obliekal dres treťoligových Michaloviec.

Dnes podvečer o 18.00 h v stropkovskom Kultúrnom dome spoznáme mená už deviatej Jedenástky VsFZ, ktorú budú tvoriť hráči pôsobiaci v tretej lige. V doterajších ročníkoch sa v tejto ankete objavilo 68 hráčov, pretože dvadsiati z nich sa medzi najlepšími objavilo dva a viac ráz. Hoci ani raz nedostal v tejto ankete najviac hlasov, predsa len sa v tejto ankete najčastejšie ocitol skúsený stredopoliar Marcel Korínek, ktorý v tejto sezóne oblieka dres Nižnej Myšle. Vlani sa jeho zbierka dresov rozrástla na päť. "Ak by som mal menej rokov, iste by som sa pokúsil výkonmi upútať trénerov ďalších päť rokov, aby ma nominovali," povedal vlani s úsmevom tvorca hry N. Myšli M. Korínek. O dva dresy menej má v domácej vitríne stropkovský Vladimír Bodnár. Či sa im podarí rozšíriť domáci šatník dresov sa dozvieme dnes podvečer.

Stropkov bude piatym mestom, kde budú dekorovať najlepších treťoligistov z nášho regiónu. Samotné vyhlásenie vhodne zapadne do osláv 85. výročia vzniku futbalu v tomto meste, ktoré spoločne s klubom v závere programu ocení bývalých hráčov, ktorí sa zaslúžili o rozvoj tohto športu v meste, regióne i za hranicami. Okrem pozvaných hostí, treťoligových trénerov a funkcionárov môžu slávnostné vyhlásenie sledovať aj ďalší priaznivci stropkovského futbalu.

Deviata jedenástka roka vznikla na základe výsledkov ankety treťoligových trénerov, novinárov a trénera VsFZ J. Kopejtka. Každý hráč, ktorý sa ocitol na zozname niektorého z odborníkov dostal jeden bod. Tí, čo zabodovali najviac sa dostali do zostavy roka, v ktorej najúspešnejší hráč získal 18 bodov, na zaradenie do však stačilo aj sedem hlasov. Dodajme, že najbližšie k jedenástke roka mala trojica trénerov Jozef Lehocký zo Stropkova, Vladimír Rusnák z Tebišova a Jozef Lehocký z Vranova, ktorí uhádli mená deviatich hráčov, celkovo bolo v hre 44 futbalistov.

Súvisiace články