Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

V stredu v hre všetky hviezdy, ak nebude pršať

SITA|Publikované 30. aug 2006 o 11:45

NEW YORK 30. augusta (SITA, AP) - Organizátorom US Open nevyšiel ich plán rozdeliť zápasy najväčších hviezd v 1. kole dvojhry do viacerých dní. Keďže utorkový program záverečného grandslamového turnaja ...

NEW YORK 30. augusta (SITA, AP) - Organizátorom US Open nevyšiel ich plán rozdeliť zápasy najväčších hviezd v 1. kole dvojhry do viacerých dní. Keďže utorkový program záverečného grandslamového turnaja roka kompletne "odplavil" dážď, v stredu sa v prípade priaznivého počasia predstavia obe svetové jednotky Švajčiar Roger Federer a Francúzka Amélie Mauresmová, ktorá v utorok síce rozohrala, ale nedokončila svoj zápas 1. kola s Nemkou Kristinou Barroisovou. Okrem dvojice najvyššie nasadených hráčov by v stredu mali byť na kurte aj niekoľkí bývalí šampióni US Open: Austrálčan Lleyton Hewitt, Rus Marat Safin, Američanka Serena Williamsová a jej krajan Andy Roddick. Toho čaká už zápas 2. kola s Dánom Kristianom Plessom. "Je to dobrý tréning na trpezlivosť," komentovala čakanie na dobré počasie Francúzka Mary Pierceová. Minuloročná finalistka ďalej povedala, že počas dažďových prestávok nie je toho veľa, čo sa dá v šatni robiť. "Dá sa trochu zajesť, pospať, počúvať hudbu, poslať niekoľko esemesiek, čítať. Stále však musíte zostať v strehu, keby náhodou prišla správa, že sa môže pokračovať," dodala Pierceová. "Bolo to celkom zábavné: Len som si preniesol rakety z hotela na štadión a potom naspäť," poznamenala mužská svetová dvojka Rafael Nadal.

Utorok bez tenisu vyvolal logické otázky o potrebe vybudovania zaťahovacej strechy na niektorým z najväčších dvorcov vo Flushing Meadows. Minimálne diváci, ktorí si zaplatili najdrahšie vstupenky na štadióne Arthura Ashea, by si zaslúžili v prípade dažďa pokračovanie zápasov pod strechou. "Sme všetci z toho frustrovaní. Malo by sa s tým niečo robiť," kritizoval bývalý šampión a dnes televízny komentátor John McEnroe. Na Australian Open v Melbourne sa strecha v prípade potreby zatvorí nad dvoma hlavnými dvorcami, wimbledonský centerkurt by mal mať pohyblivú strechu v roku 2009. Napriek tomu organizátori US Open nad rovnakým krokom zatiaľ reálne neuvažujú. "V danom momente nemáme takýto zámer. Máme k dispozícii určitý balík peňazí z príjmov, ktoré nepodliehajú zdaneniu, ale chceme ich využiť iným spôsobom. Napríklad v prospech mládežníckeho tenisu,“ reagoval hovorca Americkej tenisovej asociácie (USTA) Chris Widmaier.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.