Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

V Štokholme sa schádza cca 150 hviezd, Šatan o vzájomnom strašení

TASR|12. júl 2004 o 14:11

Štokholm 12. júla (TASR) - Okolo 150 hviezd, medzi nimi aj viacero slovenských hokejistov sa v týchto dňoch schádza v Štokholme na mítingu Hráčskej asociácie ...

Štokholm 12. júla (TASR) - Okolo 150 hviezd, medzi nimi aj viacero slovenských hokejistov sa v týchto dňoch schádza v Štokholme na mítingu Hráčskej asociácie NHL (NHLPA). Hlavnou témou akcie je spoločný postup pri rokovaniach ohľadom novej kolektívnej zmluvy pre nasledujúce sezóny zámorskej profiligy.

V NHL vážne hrozí štrajk a väčšina hráčov preto uzatvára rôzne náhradné dohody s európskymi klubmi. Neuralgickým bodom je požiadavka zamestnávateľov, teda klubov NHL, aby sa do zmluvy zakotvil platový strop. Medzi hráčskou asociáciou, vedením ligy a klubmi sú však aj ďalšie sporné situácie a ak sa včas nedospeje k dohode, 15. septembra vyprší doteraz platná zmluva a nastane tzv. lock-out. "Samozrejme, že ešte nevieme teraz povedať, ako sa to celé vyvinie. Zatiaľ to vyzerá dosť čierne, že sezóna nebude," tvrdí Miroslav Šatan. Kanonier Buffala Sabres však nádej nestráca: "Ja ešte stále verím, že tam je dosť času na to, aby sá dohoda našla. Zatiaľ je to psychologická vojna, keď všetci budujú zákopy a nikto nie je ochotný sa dohodnúť. Každý vlastne len straší tú druhú stranu."

Hoci výkonný riaditeľ NHLPA Bob Goodenow naznačuje, že platový strop nepripadá do úvahy, prezident Trevor Linden sa vyjadruje v miernejšom tóne: "Nemôžem hovoriť za majiteľov klubov, ale my ako únia budeme postupovať smerom k dohode. Chceme sa štrajku vyhnúť a ja som optimista."

ph šž

Súvisiace články