Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V Steel Aréne si po dvoch rokoch zmerajú sily oceliari so Slovanom

Zápas rivalov. V Steel Aréne sa stretnú Košice a Slovan. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 5. aug 2014 o 22:00

Hoci je august a ide o prípravný duel, súboj tradičných rivalov je veľkým lákadlom.

V Steel Aréne to dnes bude vrieť. Hoci je august a ide o prípravný duel, súboj hokejistov Košíc a Slovana Bratislava je veľkým lákadlom. Tribúny majú byť plné a stretnutie dvoch rivalov by malo mať náboj s akým sa v letných zápasoch bežne nestretnete. O 17. hodine proti sebe nastúpi aktuálny extraligový majster a v belasom sa predstaví účastník Kontinentálnej hokejovej ligy. Naposledy sa tieto celky stretli v roku 2012 ešte v extraligovom finále.

KOŠICE. Po viac ako dvoch rokoch si dnes zmerajú sily hokejisti Košíc a Slovan. Oceliari nemali možnosť vzájomnej konfrontácie s bratislavským tímom po tom, ako belasí zamierili do KHL.

Dlhoroční rivali sa tak stretnú v príprave na novú sezónu. Duel sa v Steel Aréne začne o 17. hodine.

Trénerom roka

Trénerom roka 2014 sa stal Anton Tomko, ktorý doviedol mužstvo HC Košice k majstrovskému titulu. Cenu Ladislava Horského mu na slávnosti uplynulý víkend odovzdal tréner slovenskej reprezentácie Vladimír Vůjtek.

Lodivod oceliarov sa presadil v ankete.

„Ak Slovensko nedosiahne úspech na medzinárodnom fóre, tak sa ocenenie často spája s našou extraligou. Viackrát sa už trénerom roka stal kormidelník, ktorý s tímom získal majstrovský titul. Kandidáti boli traja, Dušan Gregor tak isto mohol získať prvenstvo. Nakoniec som dostal viac hlasov, každé takéto ocenenie práce pochopiteľne poteší,“ vyznal sa tréner HC Košice Anton Tomko.

Z prehry nerobia tragédiu

Oceliari majú za sebou zatiaľ jeden prípravný duel. Na košickom ľade podľahli Martinu 3:4.

„Bol to náš prvý zápas po týždni, v ktorom sme absolvovali veľké korčuliarske dávky. Na chlapcoch to bolo cítiť, stále nám chýbal jeden krok. Ale my sa nepripravujeme na priateľské zápasy. Tie sú súčasťou tréningového procesu a všetko smeruje k 21. augustu a prvému zápasu v Lige majstrov. Stále sme v plnej záťaži a vtedy výsledky niekedy nie sú podľa očakávania. V príprave sa potom rodia všelijaké výsledky. Z tej prehry nerobíme tragédiu.“

Snaženie smeruje k Lige majstrov

Košičanov čaká dnes druhý prípravný zápas. No a ten bude mať pre zainteresovaných svojskú príchuť. V Steel Aréne sa majster stretne so Slovanom a túto hoci aj letnú konfrontáciu vnímajú diváci inak.

„Možno fanúšik vníma tento súboj prestížne, ale my sme mali v pláne aj deň pred stretnutím záťažový tréning. Celé naše snaženie smeruje k Lige majstrov, nie k jednotlivým prípravným vystúpeniam. Hoci, samozrejme, chlapci stretnutie so Slovanom pojmú trochu inak, motiváciu budú mať väčšiu ako v piatok s Martinom.“

Každý chce vyhrávať

Tréner Tomko bude stáť na košickej lavičke a na tej belasej bude jeho niekdajší košický kolega Rostislav Čada.

„Je to také menšie vzájomné súperenie. I keď si myslím, že Slovan disponuje veľmi kvalitným tímom. A sledujem, že ho stále posilňuje. Vidieť, že v KHL by sa radi dostali do play-off. Už len podľa mien je jasné, že získali kvalitných hráčov. Ale my sa chceme v tomto zápase pobiť a ukázať, že kvalita je aj na našej strane. Každý športovec chce vyhrávať a to sa týka aj prípravy.“

Vypredaná hala

Steel Aréna by mala byť vypredaná. V prípravnom zápase a v letnom termíne je to nevídaná situácia.

„Je to až precedens, hrať prípravu pred vypradeným hľadiskom. Blíži sa duel s Kärpät Oulu a aj keď ide o Ligu majstrov, tak tam taký záujem o lístky nie je. Hala bude na Slovan plná a to tlačí hráčov k tomu, aby vydali zo seba maximum. Ten záujem ľudí len odráža rivalitu medzi Košicami a Bratislavou. Tá tu bola a myslím si, že stále bude,“ dodal Anton Tomko.


Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.