Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

V Steel Aréne sa začína Cassovia Hockey Cup

Výpomoc. Peter Slimák (vpravo) si do košického dresu odskočil z reprezentačnej dvadsiatky. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 25. aug 2009 o 00:00

V Steel Aréne dnes štartuje druhý ročník Cassovia Hockey Cupu 2009. Na košickom ľade sa počas troch dní predstavia okrem domáceho HC aj bratislavský Slovan, Dukla Trenčín a Liptovský Mikuláš. Dnes o 15. hodine sa stretnú belasí s Liptákmi a o 18.15 Košice

s Trenčínom.

KOŠICE. Prípravný hokejový turnaj, ktorý sa dnes začína v Košiciach, sa bude týkať štyroch extraligových celkov. Prvenstvo na Cassovia Hockey Cupe obhajuje tím HC Košice, ktorý sa bude opäť uchádzať o trofej pre víťaza aj šek na 10-tisíc eur. Okrem domácich oceliarov uvidia diváci v Steel Aréne aj Slovan, Trenčín a Liptovský Mikuláš.

Na Slovan plný spodný okruh?

"Na úvodný zápas Košíc s Trenčínom sme v predpredaji predali 1 200 lístkov. Na duel Košíc so Slovanom tritisíc a na stretnutie domácich s Liptovským Mikulášom dvetisíc lístkov. Uvidíme, aký bude naozajstný divácky záujem po prvom hracom dni. Vstupenky sa dajú kupovať aj pred stretnutiami. Veríme, že v stredu na Slovan bude zaplnený aspoň spodný okruh Steel Arény. Ten zápas môže byť rozhodujúci, čo týka konečného poradia, no nemusí ani nič riešiť, veď aj Mikuláš je schopný zdolať kohokoľvek, minulý týždeň Košičanov porazil," hovorí riaditeľ Cassovia Hockey Cupu Andrej Kiss zo spoločnosti Magnol Servis s.r.o, ktorá turnaj organizuje. Majiteľov permanentiek na extraligovú sezónu 2009/2010 len upozorňujeme, že permanentky na turnaji neplatia. V predaji sú vstupenky po 2 eurá.

Vstup polhodinu pred zápasom

Slovan sa organizátorom hlásil už včera, Trenčania a Liptáci mali prísť až na dnešné zápasy. "Slovan aj Košice majú predpoludním rozkorčuľovanie. Mužstvá aj so sprievodom sú ubytované v Hiltone. Žiadne špeciálne požiadavky nemali. Divákov chcem upozorniť, že brány Steel Arény budú otvorené pol hodiny pred každým zápasom, s tým, že po prvom stretnutí sa hľadisko vždy vyprázdni," povedal nám Andrej Kiss.

S duom z dvadsiatky

Tréneri HC Košice Anton Tomko a Pavel Hulva majú v zadných radoch nevídanú maródku. Zaobísť sa tak budú musieť bez obrancov Grmana, D. Halásza, Kledrowtza, Homéra aj Gajdoša. Majstrovský klub tak požiadal o výpomoc dvadsiatku z Púchova. Na turnaji oblečú dres HC kmeňoví hráči Košíc - Martin Marinčin a Peter Slimák.

Program turnaja
Utorok 25. augusta

15.00: Slovan - L. Mikuláš

18.15: Košice - Trenčín

Streda 26. augusta

15.00: Trenčín - L. Mikuláš

18.15: Košice - Slovan

Štvrtok 27. augusta

15.00: Slovan - Trenčín

18.15: Košice - L. Mikuláš

Súvisiace články