Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

V Steel aréne sa začína boj o titul

Marek Kolba túži po titule v košickom drese. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 7. apr 2012 o 00:00

Steel Aréna by mala v nedeľu podvečer vrieť. Začne sa totiž finálová séria medzi hokejistami Košíc a Slovana.

Steel Aréna by mala zajtra podvečer vrieť. Začne sa totiž finálová séria medzi hokejistami Košíc a Slovana. Od 18. hodiny proti sebe v nedeľu aj v pondelok nastúpia obhajca extraligového titulu a víťaz posledných troch ročníkov a sedemnásobný majster Slovenska.

KOŠICE. V bratislavskom mužstve je viacero hráčov, ktorí v minulosti obliekali dres Košíc. To isté platí aj opačne.

Trebárs obranca Marek Kolba v minulosti pôsobil v belasom a pred desaťročím so Slovanom oslavoval titul. Dnes ho chce získať s oceliarmi.

„Z tej partie spred rokov ostal v Slovane už len Mišo Hudec a Roman Kukumberg. Inak sa odvtedy zmenilo skoro všetko. Títo dvaja hráči sú môj ročník, vtedy sme boli v Slovane medzi mladými,“ vracia sa Marek Kolba dozadu viac ako desať rokov.

V belasom okúsil majstrovské oslavy, no ako vraví, ak by teraz získal titul v Košiciach, mal by pocit, že sa oň pričinil výraznejšie.

„Pamätám sa, že v prvej sérii s Liptovským Mikulášom mi tuším Trochta zlomil sánku. S Košicami som potom nehral, hoci na východ som cestoval s tímom. Hral som potom až vo finále so Zvolenom. No nemal som ako mladý na ľade taký priestor ako momentálne v Košiciach. Ak získame titul, budem mať pocit, že som k nemu prispel viac.“

S Michalom Hudecom hral ešte v uplynulej sezóne v Banskej Bystrici. Kolba je dnes v Košiciach, Hudec v Slovane.

„Mišo sa vrátil do Bratislavy už vlani v lete. Ja som do Košíc prišiel počas sezóny. Neboli sme v kontakte pred play-off, nastúpime proti sebe, tak uvidíme, kto si lepšie vybral,“ pousmial sa Marek.

Oceliari vstúpia zajtra do finále s tým, že v play-off zatiaľ vlastne ani neboli preverení na sto percent. S Banskou Bystricou vyhrali sériu 4:1, so Zvolenom ešte jednoduchšie 4:0.

„S baranmi sme odohrali možno najvyrovnanejšiu sériu, ak nerátam partiu medzi Trenčínom a Popradom. Hralo sa tvrdo, takticky, boli to typické zápasy play-off. Vyhrávali sme o gól, po predĺžení. Mali sme aj to šťastíčko. Ak by Bystrica narazila na Slovan či Trenčín, tak ho vyradí. Tento súper preveril, hoci Zvolen nás potom tak nepotrápil.“

Veľa gólov nečaká

V semifinále boli Košice i Slovan ofenzívne naladení. O týchto tímoch sa vraví, že majú útočnejšie ladené mužstvá. Marek však gólové hody nečaká.

„Nemyslím si, že sa dajú očakávať gólové prestrelky medzi útočníkmi oboch tímov. Lebo oba celky majú dobrých brankárov. Podľa mňa veľa gólov padať nebude, to by musel byť nejaký úlet. Môže to byť aj o jednom góle, o predĺžení či samostatných nájazdoch.“

Zajtra aj v pondelok sa môžu Košičania oprieť o domáce prostredie. Steel Aréna by sa mohla konečne naplniť.

„Bol som v Košiciach pri dvoch zápasoch so Slovanom. A atmosféra bola už vtedy ako v play-off. A aj na ľade to bolo také, vyhrali sme o gól, o dva. Ľudia sa na toto finále určite tešia. My naň nastúpime po dlhej jedenásťdňovej pauze. Ale to sa týka i Slovana. Preto bude prvá tretina prvého zápasu veľmi dôležitá. Možno aj bude trochu kostrbatá. Ale o to viac si musíme ten začiatok postrážiť. Od prvej sekundy byť v strehu. Lebo Slovan nie je Bystrica či Zvolen, mohli by nám dať zbytočne góly v úvode, na to by sme mohli doplatiť nielen v jednom zápase, ale v celej sérii,“ upozorňuje Kolba, ktorý sa už teší na finálovú atmosféru.

„Verím, že diváci uvidia atraktívny, bojovný hokej, že si prídu na svoje. A že aj my, hráči Košíc, si prídeme na svoje a prvé dva zápasy doma zvládneme. Od toho by sa potom mohla vyvíjať celá séria.“

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články