Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V Starej Ľubovni staronový tréner Drobňák

Sportnet|Publikované 28. júl 2008 o 22:00

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skUž počas tohto víkendu sa otvoria brány na futbalových štadiónoch v druhej lige. Podtatranský región v nej

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

Už počas tohto víkendu sa otvoria brány na futbalových štadiónoch v druhej lige. Podtatranský región v nej bude mať až dvojnásobné zastúpenie. Nováčikom súťaže je FK AquaCity Poprad a staronovým účastníkom MFK Goral Stará Ľubovňa, ktorý sa po roku strávenom v prvoligovej spoločnosti vracia do druholigovej súťaže.

STARÁ ĽUBOVŇA. Ako sme vás už informovali, po uplynulej sezóne došlo v klube Starej Ľubovne k viacerým závažným zmenám. Dovtedajšieho prezidenta Jána Šulíka nahradil Ján Kovalčík a zmenilo sa aj vedenie. Tomu sa podarilo zlúčiť seniorské mužstvo s mládežníckym družstvom Junošportu. K výmene došlo aj na trénerskej stoličke MFK, keď Ľubomíra Puháka vystriedal Peter Drobňák, ktorý naposledy koučoval "Goralov" v októbri minulého roku.

Obrovský skok pre mladých

"Funkcionári klubu ma požiadali o pomoc pri trénovaní mužstva, a hoci to prešlo výraznou obmenou, rozhodol som sa túto ponuku prijať," povedal pre KORZÁR staronový tréner Starej Ľubovne P. Drobňák a pokračoval:

"Tréningových jednotiek sa zúčastňovalo okolo 20 hráčov, prevažne mladých chlapcov z Junošportu. Káder prešiel veľkou obmenou, pre mladých hráčov je obrovským skokom prejsť z V. ligy do druholigovej súťaže. Bude to veľmi ťažké a mužstvo určite potrebujeme doplniť o piatich hotových, skúsených futbalistov. Máme vytipovaných nejakých hráčov. Sme odhodlaní popasovať sa o čo najlepšie výsledky. Verím, že herné nedostatky a málo skúseností budeme nahrádzať obrovskou bojovnosťou a nasadením," poznamenal lodivod.

Obmedzená príprava

Druholigovú ouvertúru absolvujú "Gorali" už v sobotu na domácom štadióne proti žilinskej rezerve. Prípravu im skomplikovalo vyčíňanie počasia, ktoré im neumožnilo odohrať naplánovaný počet prípravných zápasov. "Pre povodne sme museli zrušiť prípravné zápasy so Sabinovom i Muszynou. Odohrali sme tak iba štyri, v Bardejove sme remizovali 1:1, s Moldavou sme doma prehrali 1:3, so Sabinovom vyhrali doma 3:1 a s dorastom Bardejova sme vonku vyhrali 3:2," doplnil P. Drobňák.

Z minuloročného kádra ostalo v tíme 8-9 hráčov, ktorých doplnili mladíci. Kostra "Goralov" vyzerá takto: brankári Vaško a Bičuš, hráči Adam, Pavlišin, Sivuľka, Kupec, Štyber, Galik, Štrbac, Krajňák, Dlugoš, Kosturko, Michal Pyda, Maroš Pyda, Drobňák, Kucko, Dopirák. Od 1. septembra by sa mal vrátiť z hosťovania v Poprade Dinis a prísť by mal aj Turčík z Nižnej Myšle.

Veľké oči nemajú

Realistickým optimistom je pred začiatkom súťaže prezident MFK Ján Kovalčík.

"V prvom rade nás teší spojenie klubov, ktoré sa nepodarilo zrealizovať niekoľko rokov. Mládež má potenciál a na tom budeme stavať. Veľké oči však nemáme. Cieľom je bojovať a vyhnúť sa boju o záchranu, aby sme nemali zbytočné problémy. Kostra mužstva je stabilná, okrem mladých chlapcov máme v tíme aj niekoľko skúsených hráčov. Vybavujeme ešte príchod ďalších dvoch posíl do zálohy a útoku. Ide o vyspelých futbalistov," uviedol J. Kovalčík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.