Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

V štafetách víťazstvo Nemiek

SITA|Publikované 17. dec 2006 o 10:09

LA CLUSAZ 17. decembra (SITA) - Víťazkami pretekov ženských štafiet na 4x5 km v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach vo francúzskom stredisku La Clusaz sa stalo kvarteto Nemiek v zložení Stefanie ...

LA CLUSAZ 17. decembra (SITA) - Víťazkami pretekov ženských štafiet na 4x5 km v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach vo francúzskom stredisku La Clusaz sa stalo kvarteto Nemiek v zložení Stefanie Böhlerová, Viola Bauerová, Claudia Künzelová-Nystadová, Evi Sachenbacherová-Stehleová. Počas celých pretekov sa Nemky držali na medailových pozíciách, finišmanka Sachenbacherová-Stehleová v polovici svojho úseku nasadila tempo, na ktoré nestačila ani dovtedy vedúca líderka celkovej klasifikácie vo SP Fínka Virpi Kuitunenová a bezpečne s náskokom12,7 s doviedla štafetu do cieľa na prvom mieste. Druhé napokon skončili Švédky a na bronzový stupienok vystúpili Češky najmä vďaka skvelému výkonu Kateřiny Neumannovej na záverečnom úseku. Nórky, ktoré triumfovali v úvodných štafetových pretekoch sezóny vo švédskom Gällivare, skončili až na 8. mieste. Slovensko v pretekoch zastúpenie nemalo.


Výsledky - štafety - ženy - La Clusaz:

1. Nemecko (Stefanie Böhlerová, Viola Bauerová, Claudia Künzelová-Nystadová, Evi Sachenbacherová-Stehleová) 56:14,6 min, 2. Švédsko (Lina Anderssonová, Sara Lindborgová, Charlotte Kallová, Britta Norgrenová) +12,7 s, 3. Česká republika (Helena Erbenová, Kamila Rajdlová, Ivana Janečková, Kateřina Neumannová) +14,7, 4. Rusko (Alena Siďková, Natalia Korostelevová, Oľga Zavialovová, Jevgenia Medvedevová) +20,1, 5. FIS Rusko/Poľsko (Irina Artemovová, Justyna Kowalczyková, Julia Čekalevová, Jelena Burukinová) +20,2, 6. Fínsko (Pirjo Manninenová, Aino Kaisa Saarinenová, Riitta Liisa Roponenová, Virpi Kuitunenová) +29,9, 7. Taliansko +35,5, 8. Nórsko +39,7, 9. Kazachstan +1:45,6, 10. Japonsko +2:25,6.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.