Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V St. Moritzi prvý tohtosezónny triumf Pärsonovej

SITA|Publikované 15. dec 2007 o 12:02

ST. MORITZ 15. decembra (SITA) - Švédka Anja Pärsonová sa stala víťazkou sobotňajšieho zjazdu Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom St. Moritzi. Dvadsaťšesťročná rodáčka z Tärnaby dosiahla ...

ST. MORITZ 15. decembra (SITA) - Švédka Anja Pärsonová sa stala víťazkou sobotňajšieho zjazdu Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom St. Moritzi. Dvadsaťšesťročná rodáčka z Tärnaby dosiahla na 2720 m dlhej zjazdovke Corviglia s prevýšením 705 m, na ktorej sa v roku 2003 bojovalo o svetové tituly, medzi 38 bránkami čas 1:39,32 min a v cieli bola o osem stotín rýchlejšia ako Američanka Lindsey Vonnová, ktorá je známejšia pod dievčenským menom Kildowová. Tretia priečka s 33-stotinovým odstupom patrila Nemke Marii Rieschovej.

Pärsonová v treťom zjazde sezóny, ktorý bol náhradou za preteky vo francúzskom Val d´Isere, sa prvýkrát postavila na pódium. Úradujúca majsterka sveta v zjazde, ale aj v ďalších dvoch disciplínach, dosiahla štvrtý triumf v tejto disciplíne, celkovo tridsiatyšiesty v bojoch o krištáľový glóbus v kariére. Pärsonovej aktuálna sezóna príliš podľa predstáv nevychádzala. Z doterajších deviatich pretekov bolo jej najlepším umiestnením 7. miesto v obrovskom slalome v Söldene, rovnako aj v zjazde a super G v Lake Louise.

Líderkou Svetového pohára naďalej zostala aj po nebodovanom 42. mieste v St. Moritzi Rakúšanka Marlies Schildová. Jej náskok na krajanku Nicole Hospovú po jej 18. priečke v sobotňajšom zjazde klesol na rozdiel štyroch bodov. Pärsonová poskočila po sobotňajšom víťazstve už na 3. pozíciu v hodnotení SP. V sobotu druhá Lindsey Vonnová je po sobote novou líderkou hodnotenia zjazdu, na prvej priečke vymenila Kanaďanku Britt Janykovú.


Výsledky - preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v St. Moritzi:

Zjazd: 1. Anja Pärsonová (Švéd.) 1:39,32, 2. Lindsey Vonnová (USA) +0,08, 3. Maria Rieschová (Nem.) +0,33, 4. Renate Götschlová (Rak.) +0,38, 5. Fränzi Aufdenblattenová (Švajč.) +0,67, 6. Ingrid Jacquemodová (Fr.) +1,06, 7. Martina Schildová (Švajč.) +1,26, 8. Britt Janyková (Kan.) +1,30, 9. Nadia Stygerová (Švajč.) +1,34, 10. Julia Mancusová (USA) +1,42.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.