Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V St. Antone druhý tohtosezónny triumf Vonnovej

SITA|Publikované 21. dec 2007 o 12:44

ST. ANTON 21. decembra (SITA) - Američanka Lindsey Vonnová vyhrala v piatok štvrtý zjazd sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v rakúskom St. Antone. Na zjazdovke Karla Schranza, kde v roku ...

ST. ANTON 21. decembra (SITA) - Američanka Lindsey Vonnová vyhrala v piatok štvrtý zjazd sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v rakúskom St. Antone. Na zjazdovke Karla Schranza, kde v roku 2001 bojovali o svetové tituly muži, slávila po prvenstve v Lake Louise svoj druhý tohtosezónny a celkovo siedmy triumf v tejto rýchlostnej disciplíne v SP v kariére. Dvadsaťtriročná Američanka, známejšia pod dievčenským menom Kildowová, dosiahla celkovo deviate víťazstvo v bojoch o krištáľový glóbus, dvakrát sa tešila aj v super G. V slnečnom počasí skončila druhá s odstupom 36 stotín Kanaďanka Kelly Vanderbeeková, triumf severoamerických zjazdárok zavŕšila tretím miestom ďalšia Američanka Julia Mancusová. Rakúšanky doma na stupne víťazov nedosiahli, Maria Holausová a nová líderka celkového hodnotenia Svetového pohára Nicole Hospová skončili na 5. a 6. mieste, keď ich pokorila aj Švajčiarka Fränzi Aufdenblattenová.

Hospová sa v hodnotení Svetového pohára dostala pred Švédku Anju Pärsonovú, ktorá piatkový zjazd nedokončila a nezaznamenala tretie víťazstvo v rade. Dvadsaťšesťročná Švédka si môže chuť napraviť v sobotu, keď je na programe superkombinácia. Ak by Pärsonová vyhrala, stala by sa ďalšou členkou exkluzívneho klubu šampiónov, ktorí vyhrali preteky SP vo všetkých alpských disciplínach.

Vonnová si prvenstvom udržala vedenie v boji o malý glóbus za zjazd.

Výsledky - Svetový pohár žien v zjazdovom lyžovaní v St. Antone (Rak.):

Zjazd: 1. Lindsey Vonnová (USA) 1:32,00, 2. Kelly Vanderbeeková (Kan.) +0,36, 3. Julia Mancusová (USA) +0,38, 4. Fränzi Aufdenblattenová (Švajč.) +0,58, 5. Maria Holausová +0,70, 6. Nicole Hospová (obe Rak.) +0,71, 7. Daniela Ceccarelliová (Tal.) +0,78, 8. Britt Janyková (Kan.) +0,91, 9. Marlies Schildová (Rak.) +1,05, 10. Nadia Stygerová (Švajč.) +1,09