Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

V šprinte zo Slovákov najvyššie Matej Kazár na 27. mieste

SITA|Publikované 7. dec 2007 o 16:58

OBERTILLIACH 7. decembra (SITA) - Najlepším výsledkom slovenského biatlonistu v piatkových rýchlostných pretekoch v rámci 3. kola Európskeho pohára v biatlone v rakúskom Obertilliachu bolo 27. miesto ...

OBERTILLIACH 7. decembra (SITA) - Najlepším výsledkom slovenského biatlonistu v piatkových rýchlostných pretekoch v rámci 3. kola Európskeho pohára v biatlone v rakúskom Obertilliachu bolo 27. miesto Mateja Kazára v kategórii mužov. Rovnako ako vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch bola najrýchlejšou Slovenkou Eliška Švikruhová, stačilo to však iba na 45. miesto. Štvrté kolo EP je na programe na budúci týždeň v bulharskom stredisku Bansko.


Výsledky - rýchlostné preteky:

MUŽI - 10 km:

1. Andrej Prokunin 23:20,9 min (1 trestný okruh), 2. Maxim Maximov (obaja Rus.) +6,5 s (1), 3. Frode Andresen (Nór.) +15,9 (2), ... 27. Matej Kazár +1:42,5 (3), 65. Miroslav Matiaško (obaja SR) +3:13,2 (4)


Celkové poradie v EP po 6 pretekoch (z 19 naplánovaných): 1. Andrej Prokunin (Rus.) 498 bodov, 2. Oleg Berežnoj (Ukr.) 478, 3. Ronny Hafsas (Nór.) 451,... 34. Miroslav Matiaško 277, 53. Matej Kazár 163, 67. Dušan Šimočko (všetci SR) 138


JUNIORI - 10 km:

1. Arnd Pfeifer (Nem.) 24:22,9 (0), 2. Lukas Hofer (Tal.) +16,2 (2), 3. Martin Fourcade (Fr.) +30,4 (0), ... 48. Martin Otčenáš +3:12,0 (3), 52. Peter Kazár +3:19,5 (0), 55. Michal Baka +3:32,6 (3), 61. Norbert Gröne +3:41,4 (5), 65. Tomáš Hasilla +3:49,9 (4), 78. Michal Lepieš +4:50,3 (5), 83. Jakub Leščinský (všetci SR) +5:11,6 (4)


Celkové poradie v EP: 1. Jan Savickij (Kazach.) 319 bodov, 2. Maxime Leboeuf (Kan.) 302, 3. Lukasz Szczurek (Poľ.) 272,... 18. Michal Lepieš 202, 29. Martin Otčenáš 181, 52. Peter Kazár 133, 63. Norbert Gröne 108, 65. Michal Baka 107, 87. Jakub Leščinský 78, 89. Tomáš Hasilla (všetci SR) 73


ŽENY - 7,5 km:

1. Juliane Döllová 21:10,7 (0), 2. Ute Niziaková +2,6 (0), 3. Anne Preusslerová (všetky Nem.) +24,0 (1), ... 45. Eliška Švikruhová +3:34,9 (3), 46. Martina Chrapanová +3:41,3 (3), 47. Natália Prekopová +3:56,7 (3), 53. Terézia Poliaková (všetky SR) +5:22,5 (4)


Celkové poradie v EP: 1. Anne Preusslerová 309, 2. Juliane Döllová 283, 3. Ute Niziaková (všetky Nem.) 273, ... 46. Eliška Švikruhová 65, 57. Natália Prekopová 46, 66. Martina Chrapanová (všetky SR) 28


JUNIORKY - 7,5 km:

1. Susann Königová 22:02,5 (2), 2. Miriam Gössnerová (obe Nem.) +3,0 (2), 3. Laure Boscová (Fr.) +13,2 (0), ... 31. Michaela Schönová +2:48,0 (1), 40. Martina Darmová +3:30,7 (2), 43. Lucia Šimová (všetky SR) +3:55,6 (2)


Celkové poradie v EP: 1. Jevgenia Seledcovová (Rus.) 284, 2. Oľga Olifiravecová (Bielorus.) 265, 3. Oľga Dudčenková (Kazach.) 227, ... 37. Michaela Schönová 85, 43. Martina Darmová 79, 54. Lucia Šimová 65, 103. Michaela Pančíková (všetky SR) 10


Súvisiace články