Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V šprinte najrýchlejší Otčenáš a Garajová

SITA|Publikované 14. jan 2007 o 14:05

ŠTRBSKÉ PLESO 14. januára (SITA) - V nedeľných šprintérskych pretekoch klasickou technikou v 1. kole Slovenského pohára - Alpina Cup-u v behu na lyžiach na Štrbskom Plese zvíťazili v hlavných kategóriách ...

ŠTRBSKÉ PLESO 14. januára (SITA) - V nedeľných šprintérskych pretekoch klasickou technikou v 1. kole Slovenského pohára - Alpina Cup-u v behu na lyžiach na Štrbskom Plese zvíťazili v hlavných kategóriách Martin Otčenáš (ŠKP Štrbské Pleso) a Katarína Garajová (Jasná Liptovský Mikuláš). Pre Garajovú to bolo po sobotnom triumfe v behu na 5 km už druhé prvenstvo a pri neúčasti slovenskej ženskej jednotky Aleny Procházkovej potvrdila svoje postavenie v slovenskom rebríčku. Martin Otčenáš skončil v sobotných pretekoch na 10 km druhý, v nedeľu však nemal vážnejších súperov. Už v kvalifikácii vyhral rozdielom triedy (pred druhým Trnkom mal náskok 9,29 s) a suverénne zvíťazil. Celkovo na Štrbskom Plese štartovalo 57 lyžiarov.